Ana SayfaTürkiyeLibya'da alıkonulan 6 Türk vatandaşının isimleri belli oldu mu?

Libya’da alıkonulan 6 Türk vatandaşının isimleri belli oldu mu?

Hafter güçlerinin Libya’da esir aldığı 6 Türk vatandaşının isimleri, kimlikleri merak konusu. Libya’da alıkonulan 6 Türk’ün isimleri belli oldu mu?

Libya’da alıkonulan 6 Türk’ün isimleri belli mi?

Libya’da Kaddafi’nin ABD tarafından devrilmesinin ardından Libya’nın doğusunu ele geçiren Halife Hafter, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ülkenin iç işlerine karışmakla suçlamıştı. General Hafter bununla da yetinmeyip Türkiye’den Trablus’a inmek isteyen uçakların ve limana girmek isteyen gemilerin düşman olarak görüleceği bildirmişti. Bu açıklamadan saatler sonra Libya’da 6 Türk vatandaşı alıkonuldu. Hafter güçlerinin Libya’da esir aldığı 6 Türk vatandaşının isimleri, kimlikleri merak konusu.

Dışişleri Bakanlığı Libya’yı kınayan çok sert bir açıklama yayınladı ancak alıkonulan 6 Türk vatandaşının isimleri henüz açıklanmadı.

Hulusi Akar’dan Libya açıklaması

Savunma Bakanı Hulusi Akar’a, Osaka’da düzenlenen G20 zirvesinde Libya’da Trablus’a gerçekleştirilen saldırıda başkentin güneyindeki Giryan kentinin kontrolünü kaybeden Halife Hafter’e bağlı güçlerin sözcüsü Ahmed Buzeyd el-Mismari’nin, tüm Türk hedeflerini düşman hedefi saymakla tehdit ettiği hatırlatılarak değerlendirmesi soruldu.

Bakan Akar, Birleşmiş Milletler tarafından Libyalılar arasındaki anlaşmazlıkların çözümüne yönelik çabalara destek vermeye ve uluslararası hukuka ve anlaşmalara uygun olarak barış ve istikrar için çalışmalara devam edileceğine vurgu yaptı.Hasmane tutum ve saldırıların bedelinin çok ağır olacağını belirten Bakan Akar, “Bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına katkıda bulunmaya devam ederken hasmane tutum veya saldırıların bedeli çok ağır olacak, en etkili ve şiddetli şekilde mukabele edilecektir. Tarafımıza yöneltilebilecek her türlü tehdit ve düşmanca hareketlere karşı tedbirimizi aldığımız bilinmelidir.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz