Ana SayfaTürkiyeLütfü Türkkan şehit yakınına küfür ettiği için görevden alındı

Lütfü Türkkan şehit yakınına küfür ettiği için görevden alındı

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl ziyaretinde, şehit yakını olduğu öğrenilen vatandaşa küfür ettiği için görevinden alındı.

Lütfü Türkkan İYİ Parti Grup Başkanvekili görevinden alındı. İYİ Parti grubu, yarın yeni Grup Başkanvekilini seçmek için yarın saat 14.00’te toplanacak.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, esnaf ziyareti nedeniyle bulunduğu Bingöl’de şehit yakını olduğunu söyleyen vatandaşa müdahalesi ve küfrü nedeniyle tepki görmüştü.

Özür diledi

Türkkan, Twitter hesabından paylaştığı videoda gergin ortam nedeniyle doğru olmayan kendisine de yakışmayan ifadeler kullandığını belirterek, “Gelinen o sinir gerginliği, o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım, hakaret etmişim, kötü sözler söylemişim. Bunlar hiç doğru olmayan bana da hiç yakışmayan sözler. Bütün milletimizden özür diliyorum. Bunun da kabulünü rica ediyorum” açıklamasında bulunmuştu.

Habertürk Ankara Bürosu’nun edindiği bilgiye göre; İYİ Parti grubu ise yarın toplanarak Lütfü Türkkan’ın yerine yeni Grup Başkanvekili seçecek. Toplantı saat 14.00’te başlayacak. Türkkan’ın görevine devam etmesinin uygun olmayacağını, bunun partiye yük getireceğini belirterek dün istifasını sunduğu öğrenildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri