Ana SayfaDünyaMacron’dan Erdoğan'ın sözlerine yanıt: Ben saygıya inanıyorum

Macron’dan Erdoğan’ın sözlerine yanıt: Ben saygıya inanıyorum

Macron, kendisi için “Fransa’nın başına bela” diyen Erdoğan’a yanıt verdi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Fransa’nın başına’ bela dediği Emmanuel Macron, söz konusu açıklamalara yanıt verdi. Macron, “Ben saygıya inanıyorum. Siyasi liderler arasında hakaret iyi bir yöntem değil” dedi.

Erdoğan, Fransa lideriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Macron Fransa’nın başına beladır. Macron ile Fransa çok tehlikeli bir dönemi yaşıyor. Temennim odur ki, bir an önce Macron belasından Fransa kurtulsun. Aksi takdirde sarı yeleklilerden kurtulamayacak. Bu sarı yelekliler daha sonra kırmızı yeleklilere dönüşebilir” ifadelerini kullanmıştı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Erdoğan’ın bu sözlerine yanıt verdi. Online haber portalı Brut’a açıklamalarda bulunan Macron, saygı vurgusu yaptı. Macron, “Ben saygıya inanıyorum. Siyasi liderler arasında hakaret iyi bir yöntem değil” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özgürlükleri kısıtladığını öne süren Macron, ülkede kitlesel protesto gösterilerine yol açan güvenlik yasa tasarısıyla ilgili olarak “polisi korumak için basın özgürlüğünü kısıtlamak istedikleri” yönündeki eleştirileri de reddederek, “Biz Macaristan ya da Türkiye değiliz” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri