Ana SayfaTürkiyeMadem böyle bir doğal zenginliğe kavuşuyoruz, o gelirle öncelikle asgari ücretlilerin ve...

Madem böyle bir doğal zenginliğe kavuşuyoruz, o gelirle öncelikle asgari ücretlilerin ve EYT mağdurlarının durumu iyileştirilmeli

Gelecek Partisi önerisi: Madem böyle bir doğal zenginliğe kavuşuyoruz, o gelirle öncelikle asgari ücretlilerin ve EYT mağdurlarının durumu iyileştirilmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘tarihi müjde’yi verdi. Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfi gerçekleştirildi. Erdoğan, “Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi.” müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı “Fatih sondaj gemimiz Tuna-1’deki sondajında hamd olsun 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda.” ifadelerini kullandı.

Doğalgaz keşfi için Gelecek Partisi ekonomi kurmayı İbrahim Turhan, Gelecek Partisi’nin önerisini bir kez daha yineledi: Madem böyle bir doğal zenginliğe kavuşuyoruz, elde edilecek gelirle öncelikle asgari ücretlilerin ve EYT mağdurlarının durumları ‘Ekonomide Gelecek Modeli’nde önerdiğimiz şekilde iyileştirilmelidir.

Bundan iki ay önce Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ve ekonomi kurmayları ‘Ekonomide Gelecek Modeli’ adıyla bir ekonomi programı açıklamıştı.

O toplantıda neler konuşulmuştu?

Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu (PİK) Hazine ve Maliye Politikaları kurul üyesi Kerim Rota ise şunları söyledi: “Yoksulluk sorununun önemli bir parçası olan EYT mağdurlarına, sosyal güvenlik sistemimizin dengesinin bozulmasına izin vermeden insan onuruna yaraşır bir çözüm sunacağız.”

Davutoğlu: Kapsamlı bir çalışma yaptık

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu da EYT’liler konusuna değinerek şunları söyledi: “Önümüzdeki günlerde yalnızca EYT konusuna ilişkin bir değerlendirme toplantısı yaparak çözüm önerilerimizi açıklayacağız. EYT meselesi ile ilgili 2-3 aydır kapsamlı bir çalışma yaptık. Verileri elde ettik ve bütüncül bir yaklaşımla ele aldık.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri