Ana SayfaTürkiyeMahir Ünal: Biz sanki bunca yıl hiçbir şey yapmamışız gibi bir hava...

Mahir Ünal: Biz sanki bunca yıl hiçbir şey yapmamışız gibi bir hava oluşturuluyor

AK Partili Mahir Ünal, AK Parti’nin memleket için yıllardır hiçbir şey yapmamış gibi bir hava oluşturulduğunu belirtti.

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, ‘dezenformasyonla mücadele’ kanununu çalıştıklarını belirterek, “Öyle bir hava oluşturuyorlar ki biz sanki Türkiye’de bunca yıl hiçbir şey yapmamışız, taş üstüne taş koymamışız” ifadelerini kaydetti.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, partisinin Muğla İl Başkanlığınca Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tek derdinin, Türk milletinin mücadelesi olduğunu söyledi.

DEZENFORMASYONLA MÜCADELE KANUNU

AK Parti Grup Başkanvekili olarak dezenformasyonla mücadele kanununu çalıştıklarını belirten Ünal, “AB internet ortamına ilişkin iki temel kırmızı çizgi koydu. Birincisi terörle mücadele, ikincisi dezenformasyonla mücadele. Dezenformasyonun terör kadar tehlikeli olduğunun altını çizdi AB. Dezenformasyon tek başına yalan, karalama, itibar suçu değil. Dezenformasyon gerçekle yalanın ayırt edilemez hale gelmesidir. Bugün Türkiye’de öyle bir iklim oluşturdular ki Türkiye maalesef dezenformasyona maruz kalan ülkeler arasında birinci sırada. Türkiye’deki haberlerin yüzde 49’u dezenformasyon içeriyor.” dedi.

‘BİZ SANKİ BUNCA YIL HİÇBİR ŞEY YAPMAMIŞIZ’

Ünal, son dönemde AK Parti ile ilgili bir itibarsızlaştırma çalışması yürütüldüğüne dikkati çekerek, “Biz eğer bu ülkeyi tam bağımsız bir Türkiye haline dönüştüreceksek bunun derdini tasasını hissetmemiz gerekiyor. Öyle bir hava oluşturuyorlar ki biz sanki Türkiye’de bunca yıl hiçbir şey yapmamışız, taş üstüne taş koymamışız. Bunu dikili bir ağacı olmayan, taş üstüne taş koymayanlar söylüyor.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri