Ana SayfaTürkiyeMahir Ünal'dan ilginç iddia: AK Parti'nin oy oranı hiç yüzde 42-44 bandının...

Mahir Ünal’dan ilginç iddia: AK Parti’nin oy oranı hiç yüzde 42-44 bandının altına düşmedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, partisinin oy kaybettiği yönündeki iddialara yanıt verdi. Mahir Ünal, 'AK Parti'nin oy oranı hiç yüzde 42-44 bandının altına düşmedi. Cumhur İttifakı'nın oy oranı ve Cumhurbaşkanımızın oy oranı yüzde 52'nin altına hiç düşmedi' diye konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, partisinin 19. kuruluş yıl dönümü öncesi medya mensuplar ile buluştu.

Bir gazetecinin AK Parti’nin oy oranındaki düşüşü ile ilgili sorusunu cevaplayan Ünal, “Son dönemde özellikle Cumhur İttifakı’nın oy kaybettiği yönünde açıklamalar yapılıyor. Ne diyeceksiniz?” sorusuna, “Ar-Ge Başkanlığımız düzenli olarak anket yaptırıyor. Tek bir anket yaptırmıyoruz, 3-4 farklı şirkete anketler yaptırıyoruz. AK Parti’nin oy oranı hiç yüzde 42-44 bandının altına düşmedi. Cumhur İttifakı’nın oy oranı ve Cumhurbaşkanımızın oy oranı yüzde 52’nin altına hiç düşmedi” şeklinde yanıtladı.

Oluşturulmak istenen simülasyon!

Mahir Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye ekonomisi ile ilgili, AK Parti siyaseti ile ilgili oluşturulmak istenen simülasyon gerçeğe çarptığında hep dağıldı. Benim buradan bir önerim var, artık birilerine, bir şeylere bel bağlamak yerine biraz kendilerine güvenseler, biraz siyaset üretseler, biraz Türkiye’nin geleceğine ilişkin yeni şeyler ortaya koysalar. CHP kongresinde bir motto ile ortaya çıktılar. Kılıçdaroğlu’nu büyük bir dikkatle dinledim. Ama maalesef AK Parti aşağı AK Parti yukarı. Bildiğimiz, ezberlediğimiz ve 2010’dan bugüne oluşturmak istediği meşruiyet krizleri, değersizleştirme, itibarsızlaştırmadan başka bir şey görmedim.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri