Ana SayfaTürkiyeMahkeme kararını verdi! Nagehan Alçı'ya 'FETÖ artığı' demek suç değil

Mahkeme kararını verdi! Nagehan Alçı’ya ‘FETÖ artığı’ demek suç değil

Emekli tümgeneral Ahmet Yavuz, Nagehan Alçı’ya yönelik “FETÖ artığı” ifadesi için kovuşturmaya yer yok kararı çıktı.

Emekli tümgeneral Ahmet Yavuz’un gazeteci Nagehan Alçı’ya Habertürk ekranlarında ‘FETÖ artığı’ demesi tartışılmış, Alçı Yavuz’u mahkemeye vermişti. Mahkemeden karar geldi. Nagehan Alçı’nın şikayetiyle açılan ‘FETÖ artığı’ soruşturmasında ‘kovuşturmaya yer yok’ kararı çıktı.

Tümgeneral Ahmet Yavuz, Nagehan Alçı’ya yönelik “FETÖ artığı” ifadesi soruşturma konusu yapılmış ve Ahmet Yavuz hakkında savcılık soruşturma başlatmıştı.

Savcılığın incelemesinin ardından karar çıktı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı “kovuşturmaya yer olmadığı” yönünde karar verdi.

Avukat Kazım Yiğit Akalın’ın verdiği bilgiye göre; itiraz üzerine yapılan inceleme de reddedildi ve karar kesinleşti. Sosyal medyadan gelen “tebrik ederim, çok sevindim. Ayrıca ‘emsal’ bir karar olduğu için mutlu oldum. Şimdi ‘artıklar’ düşünsün” tepkisine Ahmet Yavuz “İtiraz sonuçlanınca tam olacak…” diye yazdı. Avukat Kazım Yiğit Akalın ise “Ahmet Paşam, Pandemi’de karar çıkmıştı, İTİRAZ REDDEDİLDİ ve KYOK kesinleşti” yanıtını verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri