Ana SayfaTürkiyeMahkeme Osman Kavala kararını açıkladı

Mahkeme Osman Kavala kararını açıkladı

Uzun süredir tutukluluğu tartışma konusu olan Osman Kavala hakkında görülen davanın bugüngü celsesi medyanın yine gündemindeydi.

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı üyeleri, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala ve firariler eski CIA danışmanı Henri Barkey ile Can Dündar’ın da aralarında bulunduğu 52 sanığın, “15 Temmuz darbe girişimi” ve “Gezi Parkı olayları”na ilişkin iddialar kapsamında yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Osman Kavala katılmadı. Kavala, daha önceki davalara tutuklu bulunduğu cezaevinden sesli ve görüntülü sistemle katılmıştı. Bir önceki duruşmada da ‘Yıllardır savunma yapıyorum duruşmalarda savunma yapmam ve katılmam anlamsız’ demişti.

Mahkemede Kavala’nın Avukatları söz aldı. Kavala’nın avukatı, ”Müvekkelimizin duruşmaya katılmama kararını destekliyoruz. Bugün çok detaylı savunma yapmayı ve talepte bulunmayı düşünmüyoruz. Casusluk davasındaki iddianamede Osman Kavala’nın Henri Barkey ile çok yoğun bir görüşmesi olduğu söyleniyor. Olmadığına dair devletin raporları var. Bu delillerle tutukluluğunun devamı kararını vermeniz olası değil 4 yıldır aynı şeyi anlatıyoruz” savunmasında bulundu.

Sanıkları arasında iş insanı Osman Kavala’nın da bulunduğu birleştirilmiş Çarşı ve Gezi davasında mahkeme, Kavala’nın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri