Ana SayfaTürkiyeMahkemeden yeni karar... Uber geri mi geliyor?

Mahkemeden yeni karar… Uber geri mi geliyor?

İstinaf mahkemesi geçen yıl web sitesine ve uygulamasına erişim engeli getirilen Uber hakkında kararını verdi

İstinaf mahkemesi kararında ilk derece mahkemenin aldığı kararı hatalı bularak, Uber’e erişim engelini kaldırdı.

İstinaf mahkemesi geçtiğimiz yıl hem web sitesine hem de uygulamasına erişim yasağı getirilen özel taşıma uygulaması Uber hakkında kararını verdi. İstinaf mahkemesi, ilk derece mahkemesinin aldığı kararı hatalı bularak Uber’e erişim engelini kaldırdı. Erişim engelinin kaldırılması ile birlikte Uber, taksi ürünüyle Türkiye genelinde tekrar faaliyet göstermeye devam edebilecek.

Türkiye’ye inanıyoruz

Uber Global sözcüsü “Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Ne olmuştu?

Uber’e ilişkin olarak taksici dernekleri ve birlikleri dava açmış ve sonucunda Uber’in Türkiye’deki tüm faaliyetleri sonlandırılmış, web sitesi ve uygulamalarına da erişim engeli gelmişti. Taksicilerin de Uber kullanmasına rağmen korsan faaliyet olarak belirlenen Uber, Türkiye’de yasaklanmıştı. Ticari taksilerin de yolcu bulmak için kullandığı Uber 2010 yılından bu yana hizmet gösteriyor ve toplamda 15 milyardan fazla yolculuğa erişti. Uber, 66 ülkede 700’den fazla şehirde günde 19 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri