Ana SayfaTürkiyeMahmut Bozarslan Taha Ün'ü bahane etti Kürtlere PKK üniforması giydirdi

Mahmut Bozarslan Taha Ün’ü bahane etti Kürtlere PKK üniforması giydirdi

Bir taraftan Al Monitör diğer yandan VOA Türkiye için yazılar yazan su sıralar Fransızların ünlü haber ajansı AFP’ye de haberler geçen Mahmut Bozarslan’ın sanki PKK adına konuşuyormuş gibi Taha Ün’e cevap vermesi tepkiyle karşılandı.

Mahmut Bozarslan Taha Ün’ü hedef aldı

Ahmet Davutoğlu’nun Diyarbakır’da katıldığı iftar programında yer alan isimlerden biri de Taha Ün’dü. Gazeteci Mahmut Bozarslan, Davutoğlu’nun Diyarbakır ziyaretinin kritik önemi hakkında konuşmak yerine twitter’dan paylaştığı skandal mesajla gazetecilik kimliğini usulca yere bırakıp Taha Ün’ü hedef aldı.

Taha Ün’ün 6-8 Ekim olaylarında Güneydoğu Anadolu’da artan PKK cinayetlerine karşı durduğu mesajını yeniden ısıtıp gündeme getiren ve itibar suikastçiliğine soyunan Mahmut Bozarslan, Taha Ün’ün Kürtlere satır gösterdiğini iddia etti.

Taha Ün’ün PKK’yı hedef aldığı mesajını bilerek ve isteyerek “Taha Ün Kürtleri hedef aldı” şeklinde yansıtmaya çalışan Mahmut Bozarslan kendi eliyle Kürtlere PKK üniforması mı giydirmeye çalışıyor?

Davutoğlu’nun Diyarbakır ziyaretinin önemini bir tarafa bırakıp Taha Ün’ü hedefe koymak için çırpınan Mahmut Bozarslan’ın algı operasyonu çok kısa sürede çürüdü.

Al Monitör adına Ahmet Davutoğlu’nun Diyarbakır ziyaretini takip etmekle görevli olan Mahmut Bozarslan, Taha Ün mesajıyla hem kendini PKK’nın hemen yakınına konumlandırdı hem de gazetecilik kimliğini ideolojik bir aygıt olarak kullanmaya ne kadar hevesli olduğunu gösterdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz