Ana SayfaTürkiyeMahmut Bozarslan'ın Taha Ün üzerinden Davutoğlu'na algı operasyonu nasıl saniyesinde çöktü? İşte...

Mahmut Bozarslan’ın Taha Ün üzerinden Davutoğlu’na algı operasyonu nasıl saniyesinde çöktü? İşte tepkiler

Al Monitör’de gazetecilik yapan ve Al Monitör adına Ahmet Davutoğlu’nun Diyarbakır ziyaretini takip etmek üzere görevlendirilen Mahmut Bozarslan’ın skandal twitter mesajlarıyla Taha Ün üzerinden Davutoğlu’nun ziyaretini baltalamaya çalışması, Diyarbakır ziyaretini karartma gayreti kısa sürede deşifre oldu.

6-8 Ekim olaylarında Selahattin Demirtaş’ın sokak çağrısının ardından çok sayıda HÜDA PAR’lı genç teröristler tarafından acımasız kumpaslarla hunharca öldürülmüştü. Taha Ün PKK’nın bu cinayetlerine karşı dururken Mahmut Bozarslan kelimeleri, olayları, algıları incelterek, bozarak bir operasyona kalkıştı. Operasyonun söylediği cümle şuydu: 6-8 Ekim’de Kürtleri hedef alan Taha Ün’ün Diyarbakır’da Davutoğlu’nun yanında ne işi vardı?

Halbuki Taha Ün’ün cinayetler karşısında açıkça hedef aldığı yapı, Bozarslan’ın iddia ettiği gibi Kürtler değil PKK idi. Dolayısıyla Mahmut Bozarslan 6-8 Ekim olaylarının yeniden gündeme taşıyarak aslında Ahmet Davutoğlu’nun Diyarbakır ziyaretini baltalamak niyetindeydi.

Fırat Erez ve Davutoğlu’nun Diyarbakır iftarına katılan Cengiz Güldalı gibi isimler Mahmut Bozarslan’ın kurduğu oyunu çabuk fark edip itirazlarını dile getirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz