Ana SayfaTürkiyeMahmut Övür Koç Ailesi ile PKK'yı, FETÖ'yü yan yana andı

Mahmut Övür Koç Ailesi ile PKK’yı, FETÖ’yü yan yana andı

Mahmut Övür yaklaşan 23 Haziran seçimlerinden önce yine maksatlı yazılar yazmaya başladı. Daha önce Abdullah Gül’ün gizlice Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü iddia eden ve hem haberi yalan çıkan hem de Gül’den azar işiten Mahmut Övür şimdi de Koç Ailesi’ni HDP ile aynı satırlarda andı.

İşte Koç Ailesi’nin Ekrem İmamoğlu’nu desteklediğini iddia eden bununla da yetinmeyip Koç’u HDP ile aynı satırda anan Mahmut Övür’ün skandal satırları…

Son günlerde siyaset arenasında dikkat çeken üç fotoğraf üzerinde biraz durmak gerekiyor. İlki bir süre önce düzenlenen 19 Mayıs törenleri nedeniyle Samsun’da çekildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu özel bir uçaktan iniyor. Uçağın üzerinde yer alan logo Koç Holding’e ait.

İkinci fotoğrafta bu kez CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu var. O da Koç logolu uçakla Karadeniz gezisine çıktı. Hatta Ordu’dan dönüşünde de VIP krizi çıkarttı.
Üçüncü fotoğrafın kahramanı ise Ömer Koç… Onu da İstanbul seçimleri henüz netleşmeden, İBB’de İmamoğlu’nu tebrik ederken gördük.
Bu üç fotoğraf bize son siyasi kamplaşmayla ilgili çarpıcı bir tablo sunuyor.
Uçağın kiralık veya tahsisli olması hiç önemli değil önemli olan fotoğrafın bize ne anlattığı…
Bu tablo bize, “solculuk ve yoksulluk”üzerinden siyaset yapar “görünen” iki siyasi aktörün, Türkiye’nin dışa bağımlı en büyük burjuvazisiyle kurduğu gönül bağını anlatıyor. Bu noktada ilginç olansa, iktidarı, bazı sermaye gruplarına yakın diye ağır suçlayan solun, CHP’nin büyük burjuvaziyle kurduğu bu ilişkiyi sorgulamaması. HattaKılıçdaroğlu-İmamoğlu ikilisinin Koç sevgisi karşısında da susmaları.
İşin doğrusu CHP de Koç ailesi de bunu hiç saklamadı. Özellikle Koç ailesi, 2002’den bu yana ne zaman AK Parti karşıtı bir siyasi hareketlenme olsa, büyük burjuvaziyle birlikte o hareketlenmenin içinde yer aldı.
En açık şeklini Gezi kalkışmasına verdikleri destekte gördük. Ancak şu da bir gerçek; destek oldukları hiçbir siyasi olay başarıya ulaşmadığı gibi siyasi aktörlerin de yıldızı söndü.
Şimdi İmamoğlu güzellemesi yapıyorlar ama onun da akıbeti farklı olmayacak. Çünkü İmamoğlu’nun bütün konuşmalarını izleyin, derinliği olmayan sığ siyasi yaklaşımlarla bir illüzyon oluşturmaya çalışıyor.
Ne İstanbul’a ne de Türkiye’nin geleceğine dair bir perspektifi var.
Bu Koç, CHP veya ABD için sorun değil. Onlar bu ülkenin ayağına pranga vuran eski vesayet sisteminin gerçek sahipleri ve sistemin değişmesini istemiyorlar. Sorun onlar da değil, onlarla ittifak yapan ve kendilerini sol, sosyal demokrat ve sosyalist sayan kesimlerde. Buna bazı muhafazakarları da eklemek gerekiyor.
Ne yazık ki Ecevit’i bildirilerle düşüren, binlerce solcuyu işkencelerden geçiren 12 Mart ve 12 Eylül diktatörlüklerine açık destek veren burjuvaziyle el ele olmak onları utandırmıyor.
Daha ilginci, büyük burjuvaziyle el ele CHP adayı İmamoğlu gibi siyasi derinliği olmayan bir aktörün “mürit”lerine dönüşmeleri hiç utandırmıyor.
Şu gerçek ortada duruyor; İstanbul seçimleri onların son hamlesi. Bu yüzden bütün güçler harekete geçmiş durumda.
İmamoğlu’nun arkasına dizilenlere bir bakın, ABD ve AB’nin derin mahfilleri, medyası, Koç, CHP, sol, PKK-HDP çizgisi ve FETÖ…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz