Ana SayfaTürkiyeMahmut Övür: Ne yaşananlar ne de bu olay o kadar basit değil

Mahmut Övür: Ne yaşananlar ne de bu olay o kadar basit değil

Sabah yazarı Mahmut Övür, İstanbul seçimlerinde daha YSK’nın son kararı belli olmadan Ekrem İmamoğlu’nun işe hızlı ve riskli bir şekilde başlamasının ve aceleci tavırlarının şüpheli olduğunu anlatan bir yazı kaleme aldı.

Mahmut Övür, “Gel de Şüphelenme” başlıklı yazısında sonuçların daha netice kazanmasından önce İmamoğlu’nun imzalı icraatlarının herkesi şüpheye düşürdüğünü vurguladı. Sabah yazarı Övür, İmamoğlu’nun bütün verileri kopyalamak istemesi, çökertilmek istenen bir ülke de şüphe uyandırıcı ve basit bir mesele olmadığını belirtti. Övür, şüpheleri destekleyecek bir diğer iddianın ise İmamoğlu’nun YSK tarafının vereceği seçim yenilenmesi kararı ihtimaline karşı hazırlık yapmasının olduğunu ifade etti. Övür’e göre verilerin doğru veya yanlış kullanılması önemli değil ancak ortaya çıkacak algı önemli bir nitelik taşımakta.

Mahmut Övür’ün yazısının bir kısmı şu şekilde:

İstanbul seçimleriyle ilgili YSK’nın son kararı beklenirken, Ekrem İmamoğlu işe hızlı ama bir o kadar da riskli başladı. İlk imzalı icraatıyla herkesi derin bir şüpheye düşürdü. .
Şüphenin görünen nedeni her şey elinin altında olan bir yöneticinin “bütün verileri”kopyalamak istemesi…
Olay, dışarıdan kuşatılan ve içeriden çökertilmek istenen bir ülkede olmasaydı üzerinde pek durulmaz, biraz tartışılır geçerdi. Ama ne yaşananlar ne de bu olay o kadar basit değil.
Basit değil çünkü ortada derin şüphe yaratacak çok iddia var. İlki İmamoğlu’nun YSK’nın İstanbul seçimini yenilenme kararını verme ihtimaline karşı hazırlık yapması.
Denilen şu; işin güvenlik boyutu bir yana, böyle bir ihtimal olursa kopyalanan veriler 17-25 Aralık yargı darbesindeki gibi kullanılacak. O verilerin doğru veya yanlış kullanılması hiç önemli değil, önemli olan yaratılacak algı… Reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla “Musakkayı bile siyasete alet eden bir akıl o verilerle neler yapmaz ki…

Haber: Emircan Kavukcu

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz