Ana SayfaTürkiyeMahmut Övür ve Hilal Kaplan’dan Abdullah Gül’e ikili markaj

Mahmut Övür ve Hilal Kaplan’dan Abdullah Gül’e ikili markaj

Mahmut Övür ve Hilal Kaplan bugün Abdullah Gül’e ikili markaj uyguladı. Kritik zamanlarda kritik yazılarıyla beliriveren Sabah yazarı Mahmut Övür, geçen cuma yazdığı yazıda Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’ta yatta çok özel biriyle görüştüğünü belirtmiş ancak isim vermemişti. Mahmut Övür bugün bir yazı daha yazarak o kişinin Abdullah Gül olduğunu açıkladı. Öte yandan Hilal Kaplan da bugün köşesinde Mahmut Övür’ün yazısından övgüyle bahsetti. Hilal Kaplan, “Mahmut Övür bombayı patlattı” dedi.

Mahmut Övür, “Abdullah Gül’ün YSK üyeleriyle yakın ilişkisi var” sözleriyle YSK’yı baskı altına almaya mı çalışıyor?

Hilal Kaplan bugün Mahmut Övür’ün Cuma günü yayınlanan yazısına referans vererek Kemal Kılıçdaroğlu Koç Holding’e ait Kalamış Marina’da kiminle görüştü diye sordu. Hilal Kaplan, Mahmut Övür’ün yazısından “Bombayı patlattı” diye bahsederken, “Geçtiğimiz hafta sadece bir saatlik görüşme için İstanbul’a geliyor. Korumalarını yanına almıyor. Koç Holding’e ait Kalamış. Marina’ya özel bir girişten giriyor. Burada, kime ait olduğu bilinmeyen bir yatta kimliği bilinmeyen kişi veya kişilerle bir görüşme yapıyor. Güvenlik açısından deniz polisine bilgi vermemesi, siyasi açıdan kendi partisinin İstanbul İl Başkanlığı’na haber vermemesi ilginç… Sanıyorum halka karşı şeffaflığa çok önem veren Kılıçdaroğlu, kimle” ifadelerini kullandı.

Mahmut Övür o ismi açıkladı: Kılıçdaroğlu Abdullah Gül ile görüştü

Bugün Sabah gazetesinde “Yattaki sır isim: Abdullah Gül” başlığıyla bir yazı kaleme aldı Mahmut Övür.

“İşte o gizli ismi şimdi açıklıyorum: Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül.” Diyen Mahmut Övür, Abdullah Gül’ün atar topar Kılıçdaroğlu’nu İstanbul’a çağırdığını belirtti.

Mahmut Övür: Abdullah Gül’ün YSK üyeleriyle yakın ilişkisi var

Mahmut Övür yazısını şu şekilde sürdürdü

Bu ilişkinin siyasi sonuçları önümüzdeki günlerde daha çok tartışılacak. Şu günlerde Muhafazakar kesimde yeni bir parti ve yeni bir siyasi hamle hazırlığı da aslında bu ilişkiyle ilgili. Ancak, yattaki özel görüşmenin çok daha acil bir konuyla, İstanbul seçimleriyle ilgili olduğu söyleniyor.

Bu yabana atılacak bir iddia da değil. Çünkü kamuoyunda bile YSK’daki oylamanın 6’ya 5 gibi kritik olabileceği çok tartışıldı. Denilenlere göre işte bu nedenle devreye uzun yıllar siyaset yapan, atamalarda imzası olan eski Cumhurbaşkanı Gül sokuldu. Gül’ün bir kısım YSK üyesiyle yakın ilişkisi olduğu iddia ediliyor ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu apar topar bir saatliğine İstanbul’a getiren sır da bu ilişkide saklı.

İstanbul seçimleriyle ilgili ortaya çıkan kısıtlı seçmenin oy kullanması, memur olmayan binlerce insanın sandık kurulu üyesi yapılması ve oy kaydırmaları iddialarına şimdi çok daha vahim bir şey eklenecek; kurumları zan altında bırakmak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz