Ana SayfaTürkiyeMahmut Temel: Her vatandaş bir engelli adayıdır

Mahmut Temel: Her vatandaş bir engelli adayıdır

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Engelli Vatandaşlar Birim Sorumlusu Mahmut Temel “ Her insanın bir engelli adayı olduğunu söyledi.” Temel insanoğlunun başına ne zaman ne geleceği bilinmez diyerek hayatın sürprizlere gebe olduğunu belirtti.

Sözlerine belediyenin engelli vatandaş için yaptığı çalışmaları anlatarak devam eden Mahmut Temel “ Belediye olarak engelli vatandaşlarımıza su faturalarında yüzde elli indirim yaptıklarını söyledi. Ayrıca ilkokul, lise ve üniversitede toplam 30 engelli öğrenci vatandaşımıza servis imkânı sunarak eğitimlerinde aksatma yaşatmadıklarına değindi.

Down sendromlu çocuklar içinde konuşan Temel “ Bu çocuklarımız için açık ceza evinde atlı kafe aracılığıyla bir eğitim verdiklerini belirtti.” Çocukların at binme eğitimine o kadar çok alıştığını belirten Engelli vatandaşlar Birim Sorumlusu Mahmut Temel “ Öyle ki bu çocuklarımızı eğitime götüren servisler bozulduğunda çocukların evde huysuzlandığını ailelerini rahatsız ettiklerini söyledi.”

Yine engelli vatandaşlarımıza ücretsiz ulaşım imkanı sağlamak amacıyla ücretsiz kardelen kart verdiklerini belirtirken toplumumuzun engelli vatandaşlarımızı sadece engelliler haftasında hatırlamamaları gerektiğini ifade etti.

Haber: Bahar Tanrıtanır

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz