Ana SayfaTürkiyeKüçük ortak baraja takıldı! Röntgeni MAK'ın son anketi çekti

Küçük ortak baraja takıldı! Röntgeni MAK’ın son anketi çekti

MAK'ın yaptığı son kamuoyu araştırmasına göre AK Parti'nin küçük ortağı MHP olası bir seçim senaryosunda baraja takılıyor. İşte o anketin çarpıcı sonuçları.

MAK’ın yaptığı son kamuoyu araştırmasına göre AK Parti’nin küçük ortağı MHP olası bir seçim senaryosunda baraja takılıyor. İşte o anketin çarpıcı sonuçları.

MAK Araştırma şirketinin yaptığı son ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Çıkan sonuçlara göre AKP’nin oy oranındaki düşüş göze çarparken, CHP yüzde 23, İYİ Parti yüzde 13.6, HDP yüzde 9.2, MHP ise yüzde 8.4 olarak ölçüldü.

Araştırma şirketi yaptığı araştırmayı paylaşırken de “Kamuoyu Araştırmaları araştırmayı yapanların gönlünde geçen sonuçları değil çalışmaya katılan katılımcının verdiği cevapları yansıtır. Kararsızların Matematiksel Dağılımı fikir verme amaçlıdır. Diğerleri başlığı altında yeni partiler ağırlıklı dağılım vardır” ifadelerini kullandı.

Devamında ise “Araştırma 30’u Büyükşehir 51 ilde ve bu illerin ilçelerinde 2850 kişi (seçmen sayısının 20 binde biri) ile yapılmış. Finansmanı MAK DANIŞMANLIK tarafından karşılanmıştır” denildi.

MHP baraja takıldı

Çıkan sonuçlara göre AKP’nin oy oranındaki düşüş göze çarparken, CHP yüzde 23, İYİ Parti yüzde 13.6, HDP yüzde 9.2, MHP ise yüzde 8.4 olarak ölçüldü.

Odatv’nin aktardığı sonuçlara göre yeni kurulan DEVA Partisi yüzde 2.20, Gelecek Partisi ise yüzde 2.8 oy oranına ulaştı. Milli Görüş’ü temsil eden Saadet Partisi ise yüzde 1.8 olarak ölçüldü.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri