Ana SayfaTürkiyeMakarnalı korona tweet'i ortalığı karıştırdı: Gerzek misiniz siz?

Makarnalı korona tweet’i ortalığı karıştırdı: Gerzek misiniz siz?

Aslı Aydıntaşbaş ile Hande Fırat’ın makarnalı korona virüs paylaşımlara sosyal medyada tartışma yarattı. Ardından olay haber sitelerine kadar yayıldı. Meseleye T24’ün de dahil olmasıyla tartışma iyice büyüdü.

The Washington Post köşe yazarı Aslı Aydıntaşbaş ve Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat koronavirüsünün Türkiye’de görülmesinin ardından marketlerden makarna alan vatandaşlarla ilgili paylaşımları tepki topladı.

Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve The Washington Post köşe yazarı Aslı Aydıntaşbaş’ın, koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından makarna alan vatandaşlara ilişkin dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.Fırat ve Aydıntaşbaş, vatandaşların makarna satın almasını bağışıklık sistemi ile ilişkilendirdi.

Hande Fırat, yaptığı paylaşımda “Makarna ile virüs arasındaki bağ nedir? Bağışıklık sistemini güçlendirseydi İtalyanlara virüs bu kadar etki etmezdi. Nohut gibi bakliyatları tercih etselerdi keşke” yazarken; Aydıntaşbaş da, “Makarna Koronavirüs için çözüm olsa, İtalya’da millet kırılmazdı. Allah aşkına evde makarna stoğu yapacağınıza ellerinizi yıkarın, öpüşmek ve tokalaşmaktan vazgeçin, kalabalık yerlere gitmeyin” ifadelerini kullandı.

Aslı Aydıntaşbaş ise şu ifadeleri kullandı: “Makarna #koronavirus için çözüm olsa, İtalya’da millet kırılmazdı. Allah aşkına evde makarna stoğu yapacağınıza ellerinizi yıkarın, öpüşmek ve tokalaşmaktan vazgeçin, kalabalık yerlere gitmeyin”

Haberin T24’de de yayınlanmasına tepki gösteren Aslı Aydıntaşbaş, ‘gerzek misiniz’ diye çıkıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri