Ana SayfaTürkiyeManavgat yangını için yardım çağrısı! İşte paylaşılan IBAN'lar

Manavgat yangını için yardım çağrısı! İşte paylaşılan IBAN’lar

Antalya Valiliği'nin Manavgat yangınında zarar görenler için bir yardım hesabı açtığını duyuran Mevlüt Çavuşoğlu, "Milletimiz cömerttir" dedi.

Antalya Valiliği’nin Manavgat yangınında zarar görenler için bir yardım hesabı açtığını duyuran Mevlüt Çavuşoğlu, “Milletimiz cömerttir” dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya’da 3 gündür devam eden orman yangını ile ilgili valiliğin yardım hesabı açtığını açıkladı. Nakdi yardım yapmak isteyen vatandaşlar olduğunu belirten Çavuşoğlu “Milletimiz cömerttir, elinden gelen desteği her zaman yapar. Antalyalı ve Manavgatlı hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, alevlere teslim olan Antalya’da gazetecilere son durumu anlattı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile basın toplantısı düzenleyen Çavuşoğlu, yangının tarım alanları kadar altyapıyı da etkilediğini, elektrik kesintisi yaşandığını ve yaklaşık 18 aboneye elektrik verilemediğini söyledi.

Sorunun çözümü için çalışıldığını belirten Çavuşoğlu, kentin ve ülkenin her yerinden fidan, ayni ve nakdi yardım göndermek için telefon ve tekliflerin geldiğini aktardı.

Valilik yardım için hesap açtı

Çavuşoğlu, iaşe ve ayni olarak herhangi bir ihtiyacın olmadığını dile getirerek şunları söyledi:

Nakdi yardım yapmak isteyen vatandaşlarımız da oldu. Talepte bulunanlar oldu. Bu amaçla valiliğimiz bir hesap açıyor. Bu hesabı kendisi duyuracaktır. Dün akşam TOBB başkanımız aynı şekilde aradı, 5 milyon lira bu hesaba para göndermek istediklerini söylediler. Duyarlı vatandaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Yangınlar için vatandaşlara destek çağrısı

Milletimiz cömerttir, elinden gelen desteği her zaman yapar. Antalyalı ve Manavgatlı hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz. Onlar da yangından etkilenen gerek vatandaşlarımıza sahip çıkma konusunda gerekse ilgili yardımları ulaştırma konusunda çok duyarlılar, teşekkür ederiz. Yiyecek- içecek konusunda çok fazla ürün geldi, ona ihtiyaç yok ama nakdi yardım yapmak isteyenler Valiliğimizle temasa geçebilirler.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri