Ana SayfaTürkiyeKıbrıs'a 8 uçak Manavgat yangınına 2 uçak

Kıbrıs’a 8 uçak Manavgat yangınına 2 uçak

Manavgat'taki yangına iki uçakla müdahale edilmesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçen hafta Kıbrıs'a 8 uçakla yaptığı ziyaret tartışma konusu oldu.

Manavgat’taki yangına iki uçakla müdahale edilmesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen hafta Kıbrıs’a 8 uçakla yaptığı ziyaret tartışma konusu oldu.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Türk Hava Kurumu uçaklarının yangınlara müdahale konusundaki eksikliğine dikkat çekerek Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi istifaya çağırdı. Bülbül, “Kıbrıs’a şatafatla 8 uçakla git. Manavgat yanıyor ve sadece 2 uçakla müdahale ediliyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Türk Hava Kurumu’nun (THK) elinde bulunan uçakların hangarda bekletilmesini bir kez daha gündeme getirdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, 3 yıldır bu konu hakkında milletvekillerinin yönelttiği 14 soru önergesine rağmen neden THK’nin uçaklarını kullanmadığını açıklamadığını belirten Bülbül, şu açıklamayı yaptı:

“THK’nın yangın uçaklarını hangarda çürütüp Rusya’dan günlük 1,3 milyona yangın söndürme uçağı kirala. Parasını da ödeme. Uçmasınlar. Kıbrıs’a ise şatafatla 8 uçakla git. Manavgat yanıyor ve sadece 2 uçakla müdahale ediliyor. Bunu da yaparsa anca AKP yapar. Görevini yerine getiremeyen Pakdemirli derhal istifa etmelidir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri