Ana SayfaTürkiyeMansur Yavaş, dükkanı kapanan esnaftan yemek alıp karantinadaki vatandaşa dağıtacak

Mansur Yavaş, dükkanı kapanan esnaftan yemek alıp karantinadaki vatandaşa dağıtacak

Yavaş, esnafın mağduriyetini gidermek için harekete geçeceklerini açıkladı.

Pandemi sürecinde iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafın dertlerini dinlemek, için sektör ve esnaf odalarının temsilcileriyle bir araya gelen Mansur Yavaş, aldığı kararla büyük takdir topladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi sürecinde iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnaf odalarının temsilcileriyle bir araya geldi. Yavaş, “Garsondan komiye kadar hepsini düşünüp esnafımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız. Kimsenin aç ve açıkta kalmasına gönlümüz razı değil” diyerek “yakınınızda değil yanınızdayız” mesajı verdi.

Pandemi sürecinin başından beri esnafa yönelik desteklerinin devam ettiğini belirten Yavaş, son günlerde sokağa çıkma uygulamasının yeniden başlamasıyla birlikte Başkent’te iş yeri kapanan, çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kalan esnaf ve sektörün durumunu yakından takip ettiklerini söyledi. Başkentli sektör ve esnaf temsilcilerinin talep ve sıkıntılarını tek tek dinleyerek not alan Yavaş, çözüm önerileri konusunda da görüşlerini dile getirdi.

Mağdur olan esnaftan temin edilen yemek Koronavirüs hastalarına gidecek

Başkent’te Koronavirüs nedeniyle karantinada olan vatandaşların kahvaltı ve akşam yemeği ihtiyacını Büyükşehir Belediyesi olarak karşılamaya başladıklarını ifade eden Başkan Yavaş, lokantacı esnafına da bir müjde verdi. Lokantacı esnafına can suyu olacak yeni bir projeyi kısa süre içinde hayata geçirmeye hazırlandıklarını açıklayan Başkan Yavaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak pandemi nedeniyle kafelerin ve lokantaların kapanmasıyla mağdur olan esnaftan yemek temin ederek, Koronavirüs hastalarına ulaştıracağız” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri