Ana SayfaTürkiyeMansur Yavaş, işini kaybedenlerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak

Mansur Yavaş, işini kaybedenlerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak

Mansur Yavaş’ın ‘İyilik Hareketi’nde ikinci dalga başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘İyilik Hareketi’nde ikinci dalga başladı. Yavaş, pandemi sürecinde iş yeri kapanan esnafın, işsiz kalan çalışanların ve gelirinden olan vatandaşların yaralarını sarmaya yönelik önemli bir adım attı. Yeni bir “iyilik hareketi” daha başlatan Yavaş, “Farklı sektörlerde yıllardır bize yardımcı olan ve pandemi nedeniyle işini kaybeden hemşehrilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız. Kimsenin yatağa aç girmesini istemiyoruz. Destek zamanı bizde” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi sürecinde iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafın, işini kaybeden çalışanların ve gelirinden mahrum kalan vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

Pandemi süreci boyunca tüm meslek gruplarına destek olan, vatandaşların dertlerine çare bulmak ve mağduriyetlerini en aza indirgemek için dayanışma çalışmalarına imza atan Yavaş şimdi de iş yeri kapanan, gelirinden olan ve işsiz kalan vatandaşlara el uzatacaklarını açıkladı.

Garsondan komiye kadar çeşitli meslek gruplarının temel ihtiyaçlarını karşılayacaklarını sosyal medya hesapları üzerinden açıklayan Yavaş, şu mesajı verdi:

“Yıllardır Ankara’mıza hizmet ediyorlar. Destek zamanı bizde. Farklı sektörlerde yıllardır bize yardımcı olan ve pandemi nedeniyle işini kaybeden hemşehrilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız. Kimsenin yatağa aç girmesini istemiyoruz. Başvuru için ‘forms.ankara.bel/isinikaybeden’ adresini ziyaret edebilirsiniz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri