Ana SayfaTürkiyeMansur Yavaş'tan aşure istediği için tehdit edilen Büşra hemşireye Fahrettin Koca'dan destek...

Mansur Yavaş’tan aşure istediği için tehdit edilen Büşra hemşireye Fahrettin Koca’dan destek telefonu

Twitter üzerinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan aşure isteyen Büşra hemşire, Kaan Altınok isimli bir kullanıcı tarafından tehdit edilmişti

Sosyal medya üzerinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan aşure istediğini belirten Ankara Şehir Hastanesi çalışanı Büşra Hemşire, @skaanaltinok1 isimli Twitter kullanıcısı tarafından tehdit edildi.

Mansur Yavaş’a “Başkanım bana bir tabak aşure gönderebilir misiniz? teşekkür ederim” şeklinde bir mesaj gönderen Ankara Şehir Hastanesi’nde çalışan Büşra ismindeki bir hemşireye Yavaş’tan anında bir yanıt geldi.

Yavaş, Büşra hemşireye verdiği cevapta “Sevgili kızım Büşra, Senin nezdinde Şehir Hastanesi’nde çalışan tüm sağlık personelimiz için aşurelerimiz yola çıkıyor. Afiyetle yiyin, iyi ki varsınız.” dedi. Aşurelerin hastaneye gönderilmesi için talimat veren Mansur Yavaş’ın bu paylaşımının hemen ardından @skaanaltnok1 isimli Twitter kullanıcısı hemşireye yönelik cinsel içerikli bir tehdit mesajı gönderdi.

Bu kadının iş feshini sonlandırın!

Kaan Altınok isimli şahıs, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı da dahil ettiği tehdit içerikli paylaşımında “Sevgili kızın Büşra’yı hoplatıcaz yakında @drfahrettinkoca. bu kadının iş feshini sonlandırın hemen. Yoksa başka birisi başka yerini sonlandırır başına iş alırsın” ifadeleriyle hemşireyi şiddet ve cinsel taciz içerikli mesajıyla hedef aldı. Altınok, gelen tepkiler üzerine Twitter hesabını kapattı.

Resim

Koca’dan destek telefonu

Yaşanan bu gelişmelerin ardından kısa bir süre sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kişisel Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla olayı kınarken Büşra hemşireyi arayarak sonuna kadar yanında olduğunu söylediğini belirtti. Bakan Koca, mesajında “Büşra kızımızla telefonda görüştüm. Sağlık çalışanlarımızın ve tüm kadınların haklarının sonuna kadar yanında olduğumuzu herkes bilsin. Aşure bizim birlik, paylaşma ve dayanışma sembolümüzdür. Bu geleneği yaşatan herkese sonsuz teşekkürler.” ifadelerine yer verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri