Ana SayfaTürkiyeMarkete, kasaba giremiyorum! Vatandaş Davutoğlu'na dert yandı

Markete, kasaba giremiyorum! Vatandaş Davutoğlu’na dert yandı

Ankara Etimesgut’ta vatandaşlarla sohbet eden Davutoğlu’na “Kasaba, markete giremiyorum” diyen de vardı “Engelli maaşı alıyorum 3 bankada icralık oldum” diyen de.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Ankara’da vatandaşlarla sohbet etti. 60 yaşındaki bir emekli, zamlardan dert yanarak; “Benim emekli maaşım, bugün bir zenginin bir ayakkabı boyası. Benim yevmiyem 50 milyona (liraya) geliyor. Neden ben mağdur oluyorum, kendi ülkemde. Çok perişanız. Ben marketime, kasabıma giremiyorum. Bir ekmeğimi alamıyorum” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde vatandaşların sorunlarını dinledi. 60 yaşında bir emekli olduğunu söyleyen vatandaş, Davutoğlu’na şunları söyledi:

“Ben bugün pazarıma gidemedim. Arabayı zaten sildik, evim kira. Bugün kiram. En kötü şartlarda hiç beğenmediğin bir ev, bana kaldı 500. Üç tane çocuğum. Suyum, elektriğim, gıdam. Ne yapmam lazım. Evimde huzursuz oluyorum. Çocuğumla huzursuz oluyorum. Şu an çok doluyum. Benim emekli maaşım, bugün bir zenginin bir ayakkabı boyası. Benim yevmiyem 50 milyona (liraya) geliyor. Neden ben mağdur oluyorum, kendi ülkemde. Çok perişanız. Ben marketime, kasabıma giremiyorum. Bir ekmeğimi alamıyorum.”

Üç bankada icram var

Yüzde 72 engelli olduğunu ve çalışamadığını söyleyen bir vatandaş da şu ifadeleri kullandı: “Engelli maaşım bin 800 lira. Üç bankada icram var. Ben valiliğe, kaymakamlığa, belediyelere hepsine izah ettim, defalarca yazdım. Ben şu anda bir artı bir ev tuttum. Eşimden ayrıldım, maddi sıkıntılardan dolayı ayrıldık. Çocuğum orada. Senden ayrı oldukları için vakıf heyeti bir şey yapamıyorlar diyor. Şimdi televizyondan yayınlıyorlar, Milli Eğitim Bakanımız açıklama yapıyor ‘Hiçbir öğrencimiz dışarıda kalmadı’ diyor. Şimdi bunu kendim yaşadığım, bildiğim için, izliyorum. Bu işin içinde bir iş var ama nasıl var bilmiyorum.”

Bir başka vatandaş ise “Sürünüyoruz biz. Yüzde 5 zamla olmuyor. Marketlere bir bakın. Emekliler aç burada. Batırdılar ortalığı batırdılar” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri