Ana SayfaTürkiyeMaske dağıtanlar gözaltına alınabiliyorsa demek ki AK Parti'nin ayrı Türkiye'nin apayrı bir...

Maske dağıtanlar gözaltına alınabiliyorsa demek ki AK Parti’nin ayrı Türkiye’nin apayrı bir gündemi var

Maske dağıtan Gelecek Partililer maske dağıttıkları için  gözaltına alınabiliyorsa… Artık Ak Parti’nin ayrı Türkiye’nin ayrı bir gündemi var demektir. AK Parti hesap soran değil hesap veren bir çizgiye çekilmek zorunda kalacak. Onu bu çizgiye çekecek olan da Gelecek Partisi olacak.

Türkiye Bitlis’te halka maske dağıttığı için gözaltına alınan Gelecek Partilileri konuşuyor… İktidarın Türkiye’yi nasıl yönettiği ancak hangi yolla yönetebildiğinin de trajik bir göstergesi Bitlis’te yaşananlar.

Olay bize ne anlatıyor?

Ak Parti’nin denetim altına almaya çalıştığı aslında doğrudan siyaset kurumunun kendisi. Pekala gözaltına alınanlar CHP’li ya da İyi Partili de olabilirdi çünkü.

Ak Parti taşralaştı

Liberal söylemler ve demokratik açılımlarla 18 yıl önce sahneye çıkan Ak parti, bugün bir taşralaşma yaşıyor. Bundan da sıyrılamayacak zaten.

Halka maske dağıtan Gelecek Partililerin gözaltına alınması gösteriyor ki Ak Parti hala kendisi dışında hiçbir partinin toplumsal temsiliyet kabiliyeti olmadığını düşünüyor. Aslında öyle olmasını istiyor. Böyle düşünmek zorunda. Çünkü kendi oyununu da bunun üzerine kuruyor.

Çatışmacı üslubu ve siyaset karşıtı tutumuyla iyice dengesizleşen Ak Parti’nin karşısında uzlaşmacı bir Gelecek Partisi var.

Ak Parti’nin kontrollü gerilim siyaseti çöktü. Gelecek partisi dipdiri bir hareket olarak güçlü bir siyasi girişim. Ak Parti ise halka hizmet yerine devlete hizmeti öne almış bir eski Türkiye aparatı olarak artık var.

Analizin başında söylediğimizi tekrarlamakta yarar var:

Artık AK Parti’nin ayrı Türkiye’nin apayrı bir gündemi var.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri