Ana SayfaTürkiyeMaske, sokağa çıkma yasağı... Bütün kısıtlamalar yarın kalkıyor mu?

Maske, sokağa çıkma yasağı… Bütün kısıtlamalar yarın kalkıyor mu?

Düzene koyulan aşılamanın ardından gözler pazartesi günü gerçekleştirilecek bakanlar kurulu toplantısına çevrildi.

Düzene koyulan aşılamanın ardından gözler pazartesi günü gerçekleştirilecek bakanlar kurulu toplantısına çevrildi. Pazar günü için sokağa çıkma yasağının kalkıp kalkmayacağı merak konusu.

Yarın gerçekleşecek Bakanlar Toplantısı’ndan çıkacak kararlar merakla bekleniyor. Bakanlar Toplantısı’nda maske takma zorunluluğu, sokağa çıkma kısıtlaması gibi konuların gündeme geleceği tahmin ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantı sonrası açıklayacağı kararları bekleyenlerden biri de turizm sektörü. Onlar da KDV desteğinin uzatılmasını istiyor.

İki haftada bir yapılan Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Toplantısı, NATO toplantısı nedeniyle geçtiğimiz hafta gerçekleştirilmedi. Toplantının bu hafta yapılması beklenirken yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının düşmesi ve aşılama sayısının artmasıyla birlikte Pazar günü yasaklarının kaldırılması, sokağa çıkma yasağı saatlerinde değişiklik yapılması gibi konuların masaya yatırılması bekleniyor.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA GEVŞEME OLACAK MI?

Kademeli normalleşmeyle birlikte 1 Haziran’dan itibaren sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00’dan sonra uygulanacak şekilde düzenlendi. Hafta sonlarında Cumartesi günleri hafta içi uygulanan kuralların uygulanması, Pazar günleri ise sokağa çıkmak tüm gün geçerli olacak şekilde kısıtlandı.

Maske kısıtlaması

Bu uygulamanın devam edip etmeyeceği ya da değişiklik yapılıp yapılmayacağı Bakanlar Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla belli olacak.

Maske takma zorunluluğunun ne zaman kaldırılacağı ise en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Bakanlar Toplantısı’nda bu konun da gündeme gelmesi bekleniyor.

Toplantı sonrası turizmciler de açıklama bekliyor. Turizmcilere sağlanan ve bu ay sona erecek KDV desteğinin uzatılmasının da gündem konularının arasında yer alacağı tahmin ediliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri