Ana SayfaMagazinMasterChef Beyoğlu çikolatası nedir? Nasıl yapılır? Sırrı nedir?

MasterChef Beyoğlu çikolatası nedir? Nasıl yapılır? Sırrı nedir?

MasterChef yarışmacıları bu akşam Beyoğlu çikolatası yaptı. MasterChef yarışmacıları gözünü Hadımköy'deki devasa çikolata fabrikasında açtı. Peki MasterChef Beyoğlu çikolatası nedir? Beyoğlu çikolatası nasıl yapılır? 

MasterChef yarışmacıları bu akşam Beyoğlu çikolatası yaptı. MasterChef yarışmacıları gözünü Hadımköy’deki devasa çikolata fabrikasında açtı. Elbette yarışmanın en avantajlı ismi tatlıcılıktan gelen Furkan’dı. Peki MasterChef Beyoğlu çikolatası nedir? Beyoğlu çikolatası nasıl yapılır?

Beyoğlu çikolatası için gereken malzemeleri

Fındık, fıstık, kuru üzüm, bitter çikolata, sütlü çikolata.

Çikolatanın yapılışı

Düz bir tepsiye(fırın tepsisi olabilir) yağlı kağıt koyuyoruz. Bitter ve sütlü çikolatayı benmari usulü eritiyoruz.

Çikolatalarımız eridikten sonra fındık, fıstık, kuru üzüm vs. hangi malzemeyi istiyorsak benmari kabımızın içine atıp karıştırıyoruz. Bir süre sonra soğumaya başlayacaktır.

Yağlı kağıdın üzerine küçük topaklar halinde koyup buzdolabında soğutuyoruz.

Beyoğlu çikolatasının tarihini anlatan bir video.

MasterChef Beyoğlu çikolatası nedir? Sırrı nedir?

Beyoğlu çikolatası öncelikle özel tescilli bir markadır. Lider Çikolata 1954 yılında bir çikolata atölyesi olarak Ganapulos ailesi tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Ve Beyoğlu çikolatası markasını da kendileri oluşturmuştur.

Şehir dışından gelenler hatta yabancı ülkeden gelenlerin Beyoğlu’ndaki ilk uğrak yerlerinden biridir. Çikolatayı sevenlerin Beyoğlu’nda yaptıkları ilk işlerden biri Beyoğlu çikolatası yemektir.

Sevgi ile yoğrulan çikolatanın hamuru fındıkla bütünleşir kısa bir sürede “Beyoğlu’ndaki çikolatadan” diye kendinden söz ettirmeye başlar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri