Ana SayfaMagazinMasterChef Sedat ana kadroya seçildi

MasterChef Sedat ana kadroya seçildi

MasterChef Sedat ana kadroya kalmayı başardı. Bugüne kadar sunumda çeşitli zorluklar yaşayan Sedat, beklenen patlamayı yaptı. MasterChef Sedat terinin son damlasına kadar yarıştı ve istediğini elde etti.

MasterChef Sedat kazandı

Sezarın hakkı sezara diyerek Sedat MasterChef’te bütün jürinin oylarını alarak ana kadroya kaldı. Seçilen 5 kişiyle ikinci tur oynandı. Günün kazanan ismi olan Sedat Tuncer MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 6. yarışmacı oldu.

Esra Furkan Selin, bu üç ismin de hamurları çok kalındı ve pişmemişti.

MasterChef Sedat 6. isim olarak ana kadroya girdi

8 Ağustos Cumartesi günü MasterChef Türkiye’nin 19. bölümü ekrana geldi. İlk oyunda yarışmacılar “Ravioli” yaparak mücadele ettiler. Verilen 40 dakikalık sürenin sonunda şefler yemekleri tattılar ve bir sonraki oyunda yarışacak isimleri açıkladılar. İlk defa böyle bir şey oluyor dedikleri olayda sadece bir isim oybirliği ile, diğer 4 isim ise oy çokluğu ile seçildi. Oybirliği ile seçilen isim Sefa olurken oyçokluğu ile seçilen isimler Berker, Rezzan, Emel, Sedat oldu.

Sonraki oyunda bu beş isime ana malzeme olarak fındık uykuluk verildi. Verilen süre içinde yaratıcı bir yemek yapmaya çalışıp önlüğü kazanmaya çalıştılar. Bu oyunda MasterChef’te önemli kriterlerden biri olan tadım kaşığını iki kez kullanan yarışmacı diskalifiye oldu. Emel Günoğlu, ilk defa kaldığı bu oyunda yaptığı bu kritik hata ile diskalifiye oldu. Süre sonunda dört yarışmacı, hazırladıkları tabakları jürinin önüne sundular. Tadım sonrasında şeflerin verdiği karara göre en zayıf tabak Rezzan’ın tabağı oldu. Günün kazanan ismi olan Sedat Tuncer ise MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 6. yarışmacı oldu.

Ana kadro nasıl belirleniyor?

MasterChef’te final turu 3 Temmuz 2020’de başladı. Bu tura kalan 28 yarışmacı iki gruba ayrıldı. On dört kişiden oluşan bu gruplar her gün iki oyun oynayacak. Bu oyunlardan ilkini geçen altı yarışmacı arasında yaratıcılık oyunu oynanacak. Bu oyunda en iyi tabağı hazırlayan, MasterChef Türkiye ana kadro yarışmacısı olacak. Bu şekilde her gruptan sekizer yarışmacı belirlenecek. Toplam 16 günde 16 esas yarışmacı belirlenmiş olacak…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri