Ana SayfaDünyaMattis gitti o kaldı! Beyaz Saray'daki son fırça bıyıklı

Mattis gitti o kaldı! Beyaz Saray’daki son fırça bıyıklı

Daha önce fırça bıyıklılardan hoşlanmadığını söyleyen Donald Trump James Mattis’i gönderdi ama Beyaz Saray’daki son fırça bıyıklı hala orada. Ve anlaşılan o fırça bıyıklı John Bolton’un amacı da bir an önce İran’ı bombalamak. El Cezire’nin İngilizce edisyonunun en ünlü sunucularından biri olan Mehdi Hasan’ın kaleme aldığı yazıya göre Bolton’ın Beyaz Saray’daki varlığı sürdükçe Amerikan – İran savaşı yaklaşan bir fırtına gibi daima kapıda olacak.

John Bolton İran ile savaş istiyor

Mehdi Hasan ABD Başkanı Trump’ın binlerce askerini Suriye’den çekmesini frenleyen kişinin John Bolton olduğunu düşünenlerden. Bu görüşünü de Financial Times gazetesinde yer alan bir makaleyle destekliyor.

Hasan’a göre John Bolton takip edilmesi son derece zor ve karmaşık bir kişilik.

2003 yılında da John Bolton’un hükümette son derece güçlü konumda olduğunu ve Irak savaşını kazandığını söyleyen El Cezire sunucusu Mehdi Hasan’a göre Irak’ta kitle imha silahları olduğu yalanını uyduran kişi Bolton’du ve istihbarat analistlerine de bu konuda baskılar yaptı.

Irak ile savaşmıştı! Bolton şimdi İranI bombalamak istiyor

Mehdi Hasan’ın makalesinde belirttiğine göre Beyaz Saray’daki fırça bıyıklı son kişi olan John Bolton şimdi de İran ile savaşmak, ABD’yi savaştırmak istiyor. John Bolton’un ABD istihbaratından geçen yıl İran’a saldırmak için bir dizi askeri seçenek talebinde bulunduğu konuşuluyor.

Yazıda dikkat çekici ifadelerden bir kaçı şu şekilde: Mantık hiçbir zaman John Bolton’un güçlü kıyafetlerinden biri olmadı. Bu bıyıklı ulusal güvenlik danışmanı, Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki umursamaz yönetiminin koridorda dolaşan en tehlikeli üyesi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz