Ana SayfaTürkiyeMaymun Fatma Şahin'e saldırdı

Maymun Fatma Şahin’e saldırdı

Daha önce bir maymun saldırısı haberiyle gündeme gelen Fatma Şahin ikinci bir saldırıyla karşı karşıya kaldı. Hayvanları koruma günü etkinliğinde maymunla bir araya gelen Fatma Şahin ısırılmaktan son anda kurtuldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde oluşturulan “şempanze adası”nın açılışına katıldı. Şahin’in elindeki mikrofonu almaya çalışan maymun kolunu ısırdı.

Bakıcısının kucağından Fatma Şahin’in kucağına giden maymuna tıbbi maske de takılmak istendi. Şahin’in kucağında bulunan şempanzeye bakıcılarının yardımıyla maske takıldı. Ancak maymun maskeyi çıkararak yere attı.

Konuşma yapmak isteyen Fatma Şahin, elindeki mikrofonu şempanzeye kaptırdı. Bakıcısının kucağında bulunan şempanze Belediye Başkanının elinden çekerek aldığı mikrofonu önce kokladı, sonra da ısırmaya çalıştı. Şahin, mikrofonu alıp konuşmasına devam etti.

Şahin’in yanındaki bakıcının kucağında bulunan şempanze de Şahin konuştuğu sırada kolunu ısırmak istedi. Şahin, konuşmasını tamamladıktan sonra, “Can bir selam ver” diyerek, mikrofonu yanındaki şempanzeye uzattı. Maymun, eline aldığı mikrofonu bu kez ise yere attı.

Fatma Şahin daha önce de maymun saldırısına uğradı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 2018 yılında yine Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne giden Şahin daha önce de maymun tarafından saldırıya uğramıştı. Maymun, Şahin’in gözlüğünü çekmişti.

Bir maymun Şahin’in kucağındaki kuzu ve tavşana doğru hamle yapmıştı. Şahin’in konuşmaya başlaması üzerine maymun, çevresindeki ses ve alkışlara aldırış etmeden uyumuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri