Ana SayfaTürkiyeMeclis lokantasının fiyatları dudak uçuklattı!

Meclis lokantasının fiyatları dudak uçuklattı!

Meclis’ten gelen fiyatlar sosyal medyada büyük tartışma konusu oldu. Binlerce kişi fiyatlar konusunda eleştirilerde bulunurken ünlü komedyen Şahan Gökbakar da o kervana katıldı.

Türk Lirası’nın döviz kuru karşısındaki hızlı eriyişi, enflasyon, zamlar derken vatandaşın gündeminde ekonomiden başka bir şey olamaz hale geldi. Vatandaş markette, pazarda fahiş zamlarla mücadele ederken Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) sadece milletvekillerine hizmet veren TBMM Üyeler Lokantası adisyonuna yansıyan fiyatlar sosyal medyada gündem oldu.

detay.jpg

Meclis lokantasına ait adisyondaki fiyatların, piyasa fiyatlarının neredeyse dörtte bir oranında olduğu görülüyor. Adisyonun yayılması sonrası sosyal medya kullanıcılarından bazıları “Haram olsun” derken, kimisi de “2008’den görsel sandım” diye yazdı. Patlıcanın kilosunun 45 lira olduğunu hatırlatan bir kullanıcı da “Evlere servis olmalı, biz de isteriz” dedi.

Bir başka kullanıcıysa “Kabartma tozu 13 lira, Kıymalı pide nasıl 12 lira oluyor. Delireceğim” diye paylaşım yaptı.

Şahan da eleştirdi

Vatandaş sıkıntılı günler geçirirken sosyal medyaya düşen TBMM’deki yemek fiyatları tepki çekti. Meclis lokantasında yendiği belirtilen yemeklerin adisyonunu paylaşan Şahan Gökbakar, milletvekillerine ”Yani siz mecliste gercekten 2.5 liraya corba icip,18 liraya kebap yiyip, üstüne 4 liraya sütlaç mı yiyorsunuz?” diye sordu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri