Ana SayfaTürkiyeMedya Notu YouTube kanalı açıldı! Serhat Ramay'dan ilk analiz: Artık Türkiye'nin AK...

Medya Notu YouTube kanalı açıldı! Serhat Ramay’dan ilk analiz: Artık Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı kalmadı!

Aylardır merakla bekleniyordu. Medya Notu YouTube kanalı açıldı. Medya Notu kurucu genel yayın yönetmeni Serhat Ramay çarpıcı bir AK Parti analiziyle karşınızda.

Aylardır merakla bekleniyordu. Medya Notu YouTube kanalı açıldı. Medya Notu kurucu genel yayın yönetmeni Serhat Ramay çarpıcı bir AK Parti analiziyle karşınızda.

Milyonlarca seçmen yıllardır oy verdiği AK Parti’nin yerine yeni bir şey koymaya hazırlanıyor.

Millet uzun zamandır tek bir şey yapmaya çalışıyor. Siyasi hüviyetini yitiren Ak Parti’yi yeniden siyasi bir partiye dönüşmeye zorluyor. 

AK Parti inanılmaz bir yıkım, inanılmaz bir felaket inanılmaz bir mahvoluş hikayesini yazarken Türkiye inadına normalleşmek istiyor, refah istiyor. Bunu ona verecek olanı arıyor. Belki de bu nedenle Türkiye kendini Davutoğlu’na dayatıyor.

Davutoğlu ne diyor diye bakılmadan geçilemeyecek bir 10 yıl var önümüzde. Türkiye sosyolojisi kendini Davutoğlu’na dayatıyor ama neden?

Çünkü AK parti için artık değerler değil çıkarlar var. Belki türkiyenin hala Erdoğan’a ihtiyacı olabilir ama artık AK Parti’ye ihtiyacı kalmadı.

Eski zamanlarda durum biraz farklıydı. Önceden neredeyse Türkiye’nin yarıya yakınıyla aynı atan bir kalp vardı. O kalp onları terk edeli uzun zaman oldu.

AK Parti için tek kurtuluş Gelecek Partisi’ni taklit etmek

Sürekli hata yapan ve bu hatayı telafi etmesi için her defasında milletten yardım bekleyen bir iktidarla karşı karşıyayız. 

Bundan sonra AK Parti için tek kurtuluş yolu olabilir o da Gelecek Partisi’ni taklit etmek.

Bir bakıma son Hadi Özışık röportajı da gösterdi ki Cumhurbaşkanı Erdoğan Davutoğlu’na 2016 yılında çekilen operasyondan pişman. Ve Gelecek Partisi’ne yakınlaşmak istiyor.

Çünkü AK Parti çok uzun bir zamandır insanların sorunları çözmekten çok kendisi bir sorun yumağı oldu. AK Parti artık bu millet için aşılması gereken bir problemden ibaret. Çünkü devrimci enerjisini ve gündelik yaşamı kuşatma becerisini yitirdi. Biliyorsunuz doğada da siyasette de sonunda en güçlü olan değil adapte olan hayatta kalır. 

AK Parti şu anki entelektüel aklıyla ne dünyayı ne de Türkiye’yi okuyabiliyor. Zaten zamanın ruhu AK Parti’yi çoktan terk etti. 

Davutoğlu geçen hafta Ruhsar Pekcan’a uyguladığı markajla da ülke için sigorta olduğunu bir kez daha gösterdi. Gelecek Partisi çok kısa bir sürede AK Parti iktidarına karşı Türkiye’nin sigortası olduğunu kanıtladı. Hem de bunu defalarca yaptı.

Pelikancılar Erdoğan’a tuzak kurdu

Son olarak şunu söyleyelim. Pelikancıların Erdoğan’ın kucağına başkanlık sistemi diye bıraktıkları şey bir tuzaktı. Erdoğan bence bunu fark etti. Şimdi doğru kabloyu kesmek için uğraşıyor.

İnsan saldırılara karşı kendini koruyabilir ama iltifatlara karşı savunmasızdır. Erdoğan’ı iltifatlarıyla mahvediyorlar. Ve artık Pelikan’ın AK Parti’yi içerden yıkmaya, yok etmeye çalıştığına şahit oluyoruz.

AK Parti’nin Türk milletine yaşattığı tecrübe sadece AK Parti’ye bakışımızdaki düşünceyi değiştirmedi. Aynı zamanda siyaset etme konusundaki fikrimizi de sarsarak geliştirdi.

Zaman AK Parti’yi toplumun dışına itiyor. 

Milyonlarca seçmen kendini yalnızca ak partinin savunabileceği fikrinden uzaklaşıyor. Yine de AK Parti ülkeyi kaybetmeyeceği türde bir seçim atmosferine hazırlamak için çabalıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri