Ana SayfaTürkiyeMedya Notu'na bir destek de Nedim Yamalı'dan: Bu durum 28 Şubat'ın acılarından...

Medya Notu’na bir destek de Nedim Yamalı’dan: Bu durum 28 Şubat’ın acılarından doğan AK Parti’nin yüz karasıdır

Medya Notu Genel Yayın Yönetmeni Serhat Ramay’ın, Doğu Perinçek ile ilgili yaptığı bir haberden dolayı ifadeye çağrılmasına tepkiler sürerken konuya ilişkin bir açıklama da Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı’dan geldi.

Gelecek Partili Yamalı, 28 Şubat’ta ilk başörtüsü yasakları uygulanmaya başlandığında toplumdan çok fazla tepki gelmediğini, olayı o zamanki adıyla İşçi Partisi olan Vatan Partililerin provoke ederek üniversitelerde başörtülü kız öğrencileri rahatsız ettiğini, başörtülü kızların örtülerini başlarından çekerek toplumda gerilimi artırdığını söyledi. Nedim Yamalı, ilk defa ODTÜ’de meydana gelen bu olayın sonrasında ülkenin her yanındaki üniversitelerde dalga dalga yayıldığını ve başörtüsü düşmanlığının fiiliyata dökülmesinde Vatan Partililerin baş rolü oynadığının altını çizdi. Yamalı, Vatan Partisi gençliğini 28 Şubat döneminin militan gücü olarak tanımlarken, o yıllarda adı İşçi Partisi olan partinin, şimdi elde ettiği hareket alanı ve konfora o dönemde bile sahip olamadığını vurguladı.

Vatan Partisi’nin en iyi günleri!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı sözlerini şöyle sürdürdü: “Vatan Partisi, kurulduğu günden bu yana en iyi günlerini yaşıyor. Bu partinin bu iyi günleri yaşamasında suçlu olan AK Parti’dir. Bu tablo, 28 Şubat’ın acılarından doğan AK Parti için bir yüz karasıdır.” diye konuştu.

Asıl siz orada nasıl kalabiliyorsunuz?

Doğu Perinçek ve zihniyetinin, Türkiye’de gözle görülmeyen fakat hissedilen karanlık dönemlerde ortaya çıktığını söyleyen Yamalı, sözlerine şöyle devam etti: “Doğu Perinçek’e kızmamak lazım. O görevini yapıyor. AK Parti’nin savrulduğu nokta ortada. Bu durumun yaşanmasından AK Parti sorumludur.”

Kendilerine sık sık AK Parti’den ayrılmalarına yönelik sorular geldiğini ifade eden Yamalı, “Bize neden ayrıldınız diyorlar. Asıl siz orada nasıl kalabiliyorsunuz? Sorulması gereken soru budur.” derken, 2017 kongresinden sonra AK Parti’nin 28 Şubat’ın acılarından doğmuş bir parti olma kimliğini yitirdiğini belirtti. Yamalı, “AK Parti’nin Perinçek’in istediği ve tarif ettiği noktaya geldiğini de sözlerine ekledi.

Son derece manidar

Gelecek Partisi olarak mücadelelerinin AK Parti’nin 2017 sonrası savrulduğu çizgiyle olduğunun altını çizen Nedim Yamalı, eski genel başkanlarına, başbakanlık yapmış bir insana bu kadar ağır saldırılarda bulunanların hiçbir yaptırıma maruz kalmadıkları bir ortamda Doğu Perinçek için hukuk mekanizmasının anında harekete geçmesini de son derece manidar olarak niteledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri