Ana SayfaTürkiyeMeğer Bahçeli Davutoğlu'nun 'düşük profilli' göndermesine takmış!

Meğer Bahçeli Davutoğlu’nun ‘düşük profilli’ göndermesine takmış!

Her fırsatta AK Parti’nin ittifak ilişkilerine karşı çıktığını dile getiren Ahmet Davutoğlu’nu bu kez de Devlet Bahçeli hedef aldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bartın’da yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakının AK Parti’ye oy kaybettirdiğini savunan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirdi. Bahçeli’nin gündeminde Davutoğlu’nun ‘düşük profilli’ göndermesi vardı.

Bahçeli’den ‘düşük profilli’ göndermesi

Bahçeli başkan anlamına gelen ‘Serok’ kelimesiyle hitap ettiği Davutoğlu’na “Türkiye’nin bir dönemini karanlığa iten, doğuda başka batıda başka, güneyde başka kuzeyde başka konuşan Serok Ahmet’in partimize yönelik kendisi gibi düşük profilli ithamları aynen şahsına dönmüştür” diye seslendi.

“Partimizi Kürt karşıtı gibi sunmak ecdada hakarettir”

MHP lideri, eski Başbakanın ‘MHP ile ittifakta Kürt oylarını kaybetme ihtimalimiz olduğu için Meclis’teki çoğunluğu kaybedeceğimizi Cumhurbaşkanına ilettim’ ifadelerini alıntılayıp şunları söyledi:

“Partimizi Kürt karşıtı gibi sunmak tarihe, ecdada, vatana, millete çok ağır hakaret ve hıyanettir. Serok seviyesizdir, kötürümdür, nifak aşılamakla meşguldür.”

Bahçeli konuşmasında son günlerde gündeme gelen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ilgili tartışmalara da değindi. Davutoğlu’nun bu sisteme yönelik eleştirilerine atıfta bulundu:

“Serok ve işbirlikçi çevreler Cumhur İttifakı’ndan rahatsız olan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne kulp takmak için ortam ve durum kollayan zavallılardır. Türk milleti bunları çok iyi tanımaktadır. Stratejik kabusa bir daha asla dönülmeyecektir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz