Ana SayfaTürkiyeMehmet Ali Pulcu: Hukuk devletinde yasaların kefili şu ya da bu şahıs...

Mehmet Ali Pulcu: Hukuk devletinde yasaların kefili şu ya da bu şahıs olamaz

Mehmet Ali Pulcu, sivil toplum kuruluşlarına kayyum atamayı kolaylaştıran yeni yasa hakkında çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

“Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi” TBMM Genel Kurulu’ndan geçti. 43 maddelik teklif TBMM’de 254 kabul 113 ret oyu ile kanunlaştı.

Teklif, dernek ve sivil toplum kuruluşlarına ilişkin içerdiği maddeler nedeniyle eleştiriliyor. Bu maddeler ile teklifin “sivil toplumu susturma amacı taşıdığı” muhalefet ve STK’lar tarafından dile getiriliyor.

Konu hakkında dün yorum yapan Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, Twitter hesabından yeni yasa tasarısı ile STK’ların kapatılacağı konusundaki endişelerini paylaşırken, bugün ise bambaşka bir paylaşımda bulundu.

Kaplan, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisini aradığını belirten Yusuf Kaplan, şu ifadeleri kullandı: İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu aradı. Yarım saat konuştuk. STK yasasının aslâ sivil toplumu zayıflatmayacağını, STK’ların İslâmî çalışmalarını engellemesinin sözkonusu olmayacağını, buna ilk önce kendisinin karşı duracağını söyledi.” ifadelerini kullandı.

MEHMET ALİ PULCU’DAN ÇARPICI YORUM

Konu hakkında çarpıcı bir yorumda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Pulcu, Yusuf Kaplan’ın Süleyman Soylu paylaşımına cevap verirken, şu ifadeleri kullandı:

Bir hukuk devletinde yasaların kefili şu ya da bu şahıs olmaz. Birisi “şu ya da bu kanunun kefili benim” diyorsa orası bir hukuk devleti değildir. İki artı ikinin dört ettiğini koskoca insanlara hemen hergün hatırlatmak zorunda kalınan bir iklimi teneffüs etmek çok acı!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri