Ana SayfaTürkiyeİşte 75 bin yıl hapsi istenen Mehmet Aydın'ın ilk ifadesi

İşte 75 bin yıl hapsi istenen Mehmet Aydın’ın ilk ifadesi

Çok sayıda suç işlediği gerekçesiyle 75 bin yıla kadar hapsi istenen 'tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın savcılıktaki ilk ifadesi ortaya çıktı.

Çok sayıda suç işlediği gerekçesiyle 75 bin yıla kadar hapsi istenen ‘tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın savcılıktaki ilk ifadesi ortaya çıktı.

“Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın, Türkiye’ye teslim olmak istediğini duyurmuştu. Emniyetteki ilk ifadesi ortaya çıkan Aydın, “Ailemle sorun yaşadığım için teslim oldum” dedi.

Çiftlik Bank’la binlerce kişiyi dolandırarak firar eden Mehmet Aydın’ın sorgusu devam ediyor.

“Tosuncuk” lakaplı Aydın dün gece saatlerinde Türk Hava Yolları uçağı ile Brezilya’dan Türkiye’ye getirildi.

Aydın’ın ilk sorgusu İstanbul Havalimanı’ndaki nöbetçi savcılıkta yapıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca 4 gün gözaltı süresi verilen Aydın, buradaki işlemlerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Aile sorunlarını anlattı

Mehmet Aydın’ın sorgusu için özel bir ekip oluşturuldu. TRT Haber’in aktardığına göre, Aydın ifade öncesi görüşmede “Ailemle sorun yaşadığım için teslim oldum” dedi. Aydın’ın ayrıca borcu kadar alacaklarının da olduğunu, borçlarının büyük bir kısmını ödediği ve ödemeye devam edeceğini söylediği öğrenildi.

75 bin yıl hapis

30 yaşındaki Mehmet Aydın, ‘elektronik ortamda ödeme sistemleri aracılığıyla hırsızlık yapma’, ‘kooperatif kurarak insanları aldatma’, ‘suçunu finans etmek için organizasyon kurma’, ‘taahhüt vererek toplanan varlıkları aklama’ ve ‘vergi yasanın ihlali’ suçlamasıyla aranıyordu. Aydın hakkında 75 bin yıla kadar hapis isteniyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri