Ana SayfaTürkiyeMehmet Barlas: Ekrem İmamoğlu bambaşka biri

Mehmet Barlas: Ekrem İmamoğlu bambaşka biri

Kısa süre önce verdiği bir röportajda “Keşke Selahattin Demirtaş cezaevinde olmasa” diyen Mehmet Barlas bugün Ekrem İmamoğlu hakkında yazdı.

Sabah yazarı Mehmet Barlas, 23 Haziran’a ertelenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimlerinin hileden arındırılmış bir seçim olacağını ve Ekrem İmamoğlu’nun yeni bir imaj oluşturması gerektiğini anlatan bir yazı kaleme aldı.

Sabah’tan Mehmet Barlas, “23 Haziran’a doğru bazıları yeni bir imaj oluşturmak zorunda olacaklar” başlıklı yazısında YSK’nın seçim yenileme kararından sonra Ekrem İmamoğlu için üzülenlerin ve onu destekleyenlerin artık seçim kampanyasına dönmek zorunda olduklarını söyledi. Barlas, bu süreçte İmamoğlu’nun kendisine yeni bir imaj oluşturması gerektiğini vurguladı. Barlas, geçen seçim döneminde hoşgörülü bir İmamoğlu portresinin çıktığını ifade ederken CHP’nin HDP ile olan işbirliği söz konusu olunca da bilmezden geldiğini vurguladı. Barlas’a göre seçimin ilk dönemi bitip, mazbatayı da eline alınca ortaya farklı bir İmamoğlu portresinin çıktığına değindi.

Mehmet Barlas’ın yazısının bir kısmı şu şekilde:

Evet… Sonuçta örgütlü hilekârlıktan arındırılmış bir seçim yapılacak 23 Haziran’da. Ama belirli çevrelerin marifetleri bitmez ki. Bakalım daha neneler göreceğiz?

Yeni bir imaj

Seçimlerin yenilenmesi kararı karşısındaYSK’yı suçlayanlar ya da Ekrem İmamoğlu için ağlayanlar, artık yeniden seçim kampanyasına dönmek zorundalar. Özellikle Ekrem İmamoğlu bu kampanya döneminde kendisine yeni bir imaj oluşturmak zorunda…

Hoşgörülü dönem

Geçen kampanya döneminde olağanüstü hoşgörülü bir İmamoğlu portresi çıkmıştı karşımıza. CHP’nin HDP’yle işbirliği söz konusu olunca “Beni ilgilendirmez, ayrıca hiç haberim yok”diyordu. Halk arasında dolaşırken kendisine tepki gösteren AK Partilileri kucaklıyor ve bu sahneler televizyon haberlerine servis ediliyordu.

Bambaşka biri

Seçimin ilk dönemi bitip, bir de tezkereyi alınca bambaşka bir İmamoğlu portresi çıktı kamuoyu önüne… Örneğin sevgili Ahmet Kekeç’in her yazısını dava konusu ediyormuş. Terini sile sile yaptığı meydan konuşmalarında, karşıt görüşte olanlara olan öfkesini seslendiriyordu. Belediyede yardımcıların odalarının kilitlerini falan kırdırmış.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz