Ana SayfaDünyaMehmet Barlas: Hep aynı durum ha Türkiye, ha Venezuela…

Mehmet Barlas: Hep aynı durum ha Türkiye, ha Venezuela…

Sabah yazarı Mehmet Barlas, Venezuela’da gerçekleşen darbe girişiminin unutulmaması gerektiğini, her darbe girişiminin ve sonucunun birbiriyle benzerlik gösterdiğini anlatan bir yazı kaleme aldı.

Sabah yazarı Mehmet Barlas, “1 Mayıs’ı kutlarken, Venezuela’yı ve provokasyonları hep hatırlayalım” başlıklı yazısında 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlarken çeşitli provokasyonlara gelmeden, sadece 1 Mayıs’ın değil diğer önemli günlerinde provokasyonsuz bir şekilde kutlanması gerektiğini savundu. Barlas, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminini unutmadığını, bu girişimlerin-provokasyonların aynı durumlardan ibaret olduğunu belirtti.

Mehmet Barlas’ın yazısının bir kısmı şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1 Mayıs mesajını okurken bir yandan da Venezuela’da olup bitenleri izlemeye çalışıyordum. Cumhurbaşkanı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün “Provokasyonlardan uzak bir bayram havasında kutlanmasını” diliyordu. Bu dileğini seslendirmesi de kesinlikle gerekliydi. Çünkü bazıları için dünyanın neresinde hangi ülke olursa olsun bunları provokasyonlarla her fırsatta karıştırmak, bugünlerin adeta gereğiydi.Unuttuk mu?Biz bu provokasyonların sonuncusunu 15 Temmuz 2016’daki FETÖ’cü darbe girişiminde yaşamadık mı? Bu darbe girişimi ertesinde dost ve müttefik olarak bildiğimiz ülkelerin gecikmiş geçmiş olsun mesajları bizi şaşırtmadı mı? Ve Fetullah Gülen ve ekibi Amerika Birleşik Devletleri’nde Türkiye aleyhindeki komplolara katkılarını hâlâ sürdürmüyorlar mı?Hep aynı durumYani ha Türkiye, ha Venezuela, ha İran, ha Yemen, ha Mısır… Hiç fark etmiyor. Eğer kafalarına eserse, mesela İran’a olduğu gibi yaptırımlar başlatırlar… Tıpkı Venezuela’da olduğu gibi, İran’ın da petrolünü satmasını engellerler. Hesapsız askeri müdahaleleri ile Irak’ı işgal edip üçe bölerler, o topraklarda DEAŞ’ı filizlendirirler.

Haber: Öznur Demir

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz