Ana SayfaTürkiyeMehmet Barlas: Oylar mutlaka yeniden sayılmalı

Mehmet Barlas: Oylar mutlaka yeniden sayılmalı

Sabah yazarı Mehmet Barlas, 31 Mart yerel seçimlerine karıştığı iddia edilen şaibeye ilişkin oyların yeniden sayılması gerektiğiyle ilgili bir yazı kaleme aldı. 

Barlas “YSK İstanbul oylarının yeniden sayılmasına karar vermelidir” başlıklı yazısında, çok partili demokrasinin gereği seçimlerin yapıldığını, ilk kez bir seçime bu kadar şaibenin karıştırıldığını vurguladı.

Kullanılan oyların nasıl değiştirildiğini, oy almayan adaylara nasıl oy yazıldığını kanıtları ile gördüğünü belirten Barlas’a göre: Şu ana kadar saptanılan usulsüzlükler ya da hilekarlıklar hesaba alındığında, iki aday arasındaki oy farkının şimdilik 3-4 bine yaklaştığı yakındır. 

Mehmet Barlasın 8 Nisan tarihli yazısının bir kısmı şöyle:

İstanbul’daki yerel seçime ilişkin olarak ortaya çıkan yolsuzluklar, Yüksek Seçim Kurulu’nun tüm oyların yeniden sayılması kararı ile, bu yolsuzlukları yapanların yüzlerine çarpılacaktır. Bunca yıldır çok partili demokrasinin gereği olan serbest seçimleri yapmaktayız. Ama bir seçime bu ölçüde şaibe karıştırıldığına açıkçası galiba ilk defa tanık oluyoruz.

Fark azalıyor

Adaylara verilenoyların nasıl değiştirildiğini,oy almayanlaranasıl oyyazıldığını kanıtlarıile gördüm.

Bu arada geçerli sayılmayan oylar arasında Binali Yıldırım’ın geçerli oylarının yer aldığını da gördük.

Şu ana kadar saptanılan usulsüzlükler ya da hilekarlıklar hesaba alındığında, iki aday arasındaki oy farkının şimdilik 3-4 bine yaklaştığı kesine yakındır.

Haber: Öznur Demir

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz