Ana SayfaTürkiyeMehmet Barlas: Şimdilik Ekrem İmamoğlu belediye başkanıdır

Mehmet Barlas: Şimdilik Ekrem İmamoğlu belediye başkanıdır

Sabah yazarı Mehmet Barlas, 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi için Binali Yıldırım’ın bulunmaz bir aday olduğunu anlatan bir yazı kaleme aldı.

Barlas, “Binali Yıldırım’ın Belediye Başkan adaylığı İstanbul için bir şanstı” başlıklı yazısında Binali Yıldırım’ın adaylığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile geleceğe dönük bir vizyonun simgesi olarak gördüğünü vurguladı. Barlas, oy çoğunluğuna saygı duyduğunu belirterek, “Şimdilik” Ekrem İmamoğlu’nun Başkanlığını kutladığını, ancak sayımların tamamen sonuçlanması ve Binali Yıldırım’ın öne geçmesi durumunda mutlu olacağını ve gelecek için daha ümitli olacağını da dile getirdi. Barlas’a göre, İstanbul’da ve Ankara’da Kürt seçmenlerin oyları ile CHP’li adaylar öne geçti.

Mehmet Barlas’ın yazısının bir kısmı şu şekilde:

Bütün gelişmelerin ve düşüncelerin ötesindeki görüşüm açıktır…

Binali Yıldırım’ın Belediye Başkan adaylığı İstanbul için bir şanstır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Binali Yıldırım’ı Belediye Başkan adayı olması için ikna etmesi, bu ikilinin İstanbul’a dönük ortak vizyonunun bir yansımasıydı. Keşke yaşanılan karmaşa hiç olmasaydı ve Binali Yıldırım, açık farkla Belediye Başkanı seçilseydi.

Şimdilik kutluyorum

Ülkenizdeki rejim demokrasi olduğu zaman, sonuçta son sözü oy çoğunluğu söyler. Bu açıdan “Şimdilik” Ekrem İmamoğlu Belediye Başkanı’dır. Kendisini kutlamak demokratik görevimizdir. Eğer sayımlar sonucunda Binali Yıldırım önde çıkarsa, hem mutlu olurum, hem de bir İstanbul’lu olarak yarınlara daha fazla ümitle bakarım.

Erdoğan olayı

AK Parti’ye gelince… Bir partinin uzun yıllar süren iktidarı ertesinde yine seçimlerden en fazla oy alarak çıkması dünya çapında bir başarıdır. Bu yerel seçimler vesilesiyle de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tek başına bir partiden daha güçlü oy potansiyeli olduğu kanıtlanmıştır. Ve Cumhurbaşkanı’nın durmak ve dinlenmek bilmeyen enerjisi kadar, kendine yeni Türkiye’ye ulaşmak şeklinde belirlediği misyonunun da hiç unutulmaması gerektiği kesindir.

Son sözümüz bellidir. Önümüzde 4,5 yıllık seçimsiz dönem var. Ne mutlu bize!

Mehmet Barlas’ın yazısının tamamını okuyabilirsiniz

Haber: Emircan Kavukcu

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz