Ana SayfaTürkiyeMehmet Metiner, Davutoğlu'na iftira attığını kabul ettiği o tweet'i sildi mi?

Mehmet Metiner, Davutoğlu’na iftira attığını kabul ettiği o tweet’i sildi mi?

Hayır. Israrla silmedi. Hatasını kabul etti. Kendi ağzından açık açık yanlış hatırladım diye itiraf etti ama Davutoğlu’nu alakası olmadığı bir konudan dolayı suçladığı o tweeti silmemekte ısrarcı davranıyor. Etkileşimin tatlı geldiğini biliyoruz ama iftira mahiyetindeki o tweeti de en azından bir müslüman olarak hele ki Ramazan ayında silmesini bekliyoruz. Ne zaman sileceğini merakla bekliyoruz.

Ne olmuştu?

Kişisel Twitter hesabından İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin bir paylaşımda bulunan Mehmet Metiner, “İstanbul Sözleşmesi”ni Ahmet Davutoğlu Genel Başkanımız/Başbakanımız iken bizim partimiz Meclis’e getirdi…” ifadelerini kullanmış ardından da “YANLIŞ YAPTIK!” demişti.

Metiner, ayrıca “Eminim ki oy veren vekil arkadaşlarımızın kahir ekseriyeti neye oy verdiklerini bilmeden el kaldırdılar.” diyerek adeta bir itirafta bulunmuştu.

Metiner’e yanıt ise Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci’den gelmiş, Temurci, Metiner’e yanıt olarak “İstanbul Sözleşmesi Mart 2012’de Meclis’te kabul edilmiştir. Dönemin başbakanı Sayın Erdoğan’dır. O’na söyleyemediğiniz hatalarını Sayın Davutoğlu’na fatura etme alışkanlıklarınızdan vazgeçin. Birilerine yaranmak için iftira atmak bir Müslümana yakışmaz. Unutmayın, Ramazan’dayız!” demiş ve Mehmet Metiner’in iddiasının doğru olmadığını net bir şekilde ortaya koymuştu.

Metiner hatasını kabul etti ama o tweet’i silmiyor

AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner, Temurci’ye yanıt vererek “15 Temmuz’un hatırına senin o kırıcı üslubunla sana cevap vermek istemem. Aklımda yanlışlıkla kaldığı için Davutoğlu’nun adını zikrettim.” dedi.

Metiner, yaptığı paylaşımda kasıt olmadığını da iddia etti.

Temurci: 15 Temmuz’un hatrına bu kadarla yetiniyorum

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Selim Temurci de Metiner’e tekrar yanıt vererek “Amacımız kimseyi kırmak değil, artık yeter demekti. Hatayı kabul edip düzeltmek bir erdemdir. 15 Temmuz’un hatrına bu kadarla yetiniyorum.” şeklinde Metiner’i tekrar yanıtladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri