Ana SayfaTürkiyeMehmet Metiner skandala doymuyor: Bugün de başka cemaatlerle temasımız var. Yarın bunlardan...

Mehmet Metiner skandala doymuyor: Bugün de başka cemaatlerle temasımız var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz

Mehmet Metiner'in cemaatler ile ilgili yaptığı son açıklama gündeme damga vuracak cinsten.

Son zamanlarda garip ve sivri çıkışlarıyla adından söz ettiren eski AK Parti vekili Mehmet Metiner skandal niteliğinde bir açıklama daha yaptı. Mehmet Metiner, “Bugün de başka cemaatlerle temasımız var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz” dedi.

Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, CNN Türk’teki programda “Bugün de başka cemaatlerle temasımız var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz. İhanet, ortaya çıktığında anlaşılır” dedi.

Metiner programda şu ifadeleri kullandı:

‘Biz dini cemaatlerle çok fazla iç içeyiz’

“Her kesimin içinde fanatikler var. Atatürk’ü sevenler var, sevmeyenler var. Böyle bir mecburiyet de dayatamazsınız. Ama bu ülkenin ortak değerine asla kimsenin hareket etmesine izin vermeyiz. Lanet okumasına asla izin vermeyiz. Duayı fazlasıyla hak eder. Ama ‘Atatürk’ü neden sevmiyorsun’… Bırak da insanlar kimi sevip sevmeyeceklerine kendileri karar versin. Geçmişle ilgili önerim şu… Ali Erbaş’ı birkaç kalem fırçasıyla ifade etmek doğru değil. Şöyle doğru değil, biz geçmişini biliriz çünkü. Ama 17-25 Aralık’a kadar, başkalarının dini cemaatlerle çok fazla teması olmayabilir. Biz dini cemaatlerle çok fazla iç içe olduğumuz için, bizim temasımızın olmasında hiçbir yanlışlık yok. Şu anda da temasımızın olduğu cemaatler var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz. İhanet ortaya çıktığında anlaşılır.”

Programın konuklarından hukukçu Ruşen Gültekin ise Metiner’in bu sözlerinin ardından “Bu çok tehlikeli” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri