Ana SayfaTürkiyeMehmet Metiner sonunda patladı: Yoksulluğun, sıkıntıların müsebbibi AK Parti'dir

Mehmet Metiner sonunda patladı: Yoksulluğun, sıkıntıların müsebbibi AK Parti’dir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en tutkulu savunucularından olan eski AK Partili vekil Mehmet Metiner, ‘Bu ülkedeki ekonomik sıkıntıların, eğer varsa siyasal sıkıntıların müsebbibi muhalefet değildir, olamaz. Ülkeyi hangi parti yönetiyorsa başarı da onundur başarısızlık da onundur’ sözleriyle bir anda dikkatleri üzerine çekti.

Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, parti içine yönelik eleştirilerini sürdürdü.

Dün AK Parti içindeki sıkıntıları “Merak ediyorum: Bu kibir abidelerini kim koruyor kim kolluyor? Nasıl oluyor da onlar onca verdikleri zarara rağmen yerlerini koruyabiliyorlar? Veya öyle oldukları bilindikleri halde makamlarla taltif edilebiliyorlar?” sözleriyle değerlendiren Metiner, eleştirilerini Habertürk televizyonu canlı yayınında da sürdürdü.

Mehmet Metiner, ekonomik başarısızlıkta sorumluluğun iktidara ait olduğunu söyledi.
Açıklamalarında, “Biz hükümetiz evet, partimiz hükümet evet. Dolayısıyla ekonomik bir başarısızlık varsa, yoksulluk varsa bu tamamen hükümetimize aittir” diyen Metiner, AK Parti içerisinde de bu eleştirilerin yükselmesi gerektiğini dile getirdi.

Mehmet Metiner şu ifadeleri kullandı:

“Bu ülkedeki ekonomik sıkıntıların, eğer varsa siyasal sıkıntıların müsebbibi muhalefet değildir, olamaz. Ülkeyi hangi parti yönetiyorsa başarı da onundur başarısızlık da onundur. Başarıyı takdir etmek herkesin, hepimizin görevidir. Varsa başarısızlığı da eleştirmek hepimizin görevi olmalıdır. Sadece muhalefetin değil. AK Parti’nin içerisinde ülkesini gerçekten seven, ülkesinin çıkarlarını her şeyin üzerinde gören çok sayıda değerli arkadaşlarımız var. Onlar gerektiğinde partisinin yapıp ettiklerini eleştirebilmeliler. Yani onlar da yol gösterebilmeliler, ‘burada bir tıkanıklık var’ diye.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri