Ana SayfaTürkiyeMehmet Özhaseki'nin AK Parti'den istifa edenlerle ilgili sözlerine tepkiler büyüyor

Mehmet Özhaseki’nin AK Parti’den istifa edenlerle ilgili sözlerine tepkiler büyüyor

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen programda konuşan Özhaseki, AK Parti’den istifa edenlerle ilgili tartışma yaratacak şu ifadeler kullandı. Özhaseki’ye ilk yanıt Davutoğlu ile birlikte partiden istifa eden isimlerden geldi.

Özhaseki AK Parti’den istifa eden isimlerle ilgili tartışma yaratacak şu ifadeleri kullanmıştı:

“İstifa edenlere dikkat edin ya aday olmak istemiş ve partimize dilekçesini vermiş, kapılarda yatmış kişiler ya da millet ile gönül bağını kestiği için milletin dışladığı, kendilerine yer bulamamış insanlar. Onlar çıkıp bu tür sözleri söylediklerinde, bizim yanımızda ve nezdimizde hiçbir anlamı olmaz. Biz milletin bağrından çıkan bir partiyiz. 2001 yılında başladığımızda büyük bir ihtiyacı gördük ve milletin derdine derman olduk, öyle çıktık. Yıllardır yaptığımız mücadeleyi bütün millet biliyor. Belediyelerde başarımız da ortada Allah’a çok şükür. Bu anlamda her seçimden ders almak lazım. Her seçimde seçmenin ne dediğine biraz daha dikkat etmek lazım. Bunu da Sayın Cumhurbaşkanı’mız her fırsatta dile getiriyor. O yüzden biz kendimizin ne olduğunu çok şükür iyi biliyoruz.”

Özhaseki’nin eleştirilerine ilk yanıt AK Parti İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı Cihan Öztunç’tan geldi. Davutoğlu ile birlikte istifa eden isimlerden biri olan Öztunç, tepkisini “Halkın gönlüne girmek yerine rakibine iftira atarak kampanya yürüten, 25 yıl sonra Ankara’yı Ak Parti’ye kaybettiren adam söylüyor bunları utanarak izliyoruz.” sözleriyle dile getirdi.

Yavuz Değirmenci de tepki gösterdi

Mehmet Özhaseki‘nin sözlerine bir tepki de AK Parti’den Davutoğlu ile birlikte istifa eden Yavuz Değirmenci’den geldi. Değirmenci Özhaseki’ye yanıtında şu ifadeleri kullandı:

Partimden istifa ettiğim için bana bu ithamlarda bulunacak kişi ancak şahsiyet fukarası bir “Hiç” olabilir. Keşke Ankara’yı kaybettirmiş biri olarak onurlu şekilde istifa edebilseydiniz!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz