Ana SayfaMagazinMehmet Şef yarışmacılara özel kitap dağıttı? Kitabın adı ne, nereden alınır?

Mehmet Şef yarışmacılara özel kitap dağıttı? Kitabın adı ne, nereden alınır?

MasterChef yarışmasının son bölümüne Mehmet Şef’in dağıttığı yemek kitabı damga vurdu. Kitabı “Bu kitapla yatın bu kitapal kalkın” diyerek anlatan Mehmet Şef’in kitabının adı merak konusu. Kitap nereden alınır yanıtı en çok merak edilen sorulardan.

Mehmet Şef yarışmacılara kitap dağıttı

MasterChef Türkiye 2020’nin yeni bölümünde bu yılın ilk MasterClass eğitimi verilmeye başlandı. Mehmet Şef, MasterClass eğitimi öncesinde yarışmacılara birçok öneri de bulundu ve yarışmacılara bir jest yaptı. MasterClass eğitimine dair tüm detayların yer aldığı bir kitap hediye eden Mehmet Şef, yarışmacıları oldukça sevindirdi. Mehmet Şef yarışmacılara “bu kitapla yatın bu kitapla kalkın” dedi.

TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren herkes tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen yemek yarışması programı MasterChef Türkiye 2020’nin yeni bölümünde yarışmacılar, ilk MasterClass eğitimlerini alabilmek için toplandı. Mehmet Şef yarışmacılara eğitim başlamadan önce oldukça önemli bilgilerin yer aldığı bir kitabı hediye etti.

Kitap nereden alınır?

Kitap henüz satışta değil. Çünkü Mehmet Şef pandemi döneminde yarışmacılar özel olarak hazırladı bu kitabı. Ancak belki bir gün satışa da çıkabilir. Kitap hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kitap videosunu izlemek için tıklayın.

MasterChef Mehmet Şef kimdir?

Masterchef jüri koltuğunda oturan ve renkli kişiliği, babacan tavırları ve yer yer sert kişiliği ile tanınan Mehmet Yalçınkaya, aslen Bolulu ve 45 yaşında. Henüz 12 yaşında iken mutfak ile tanışmış, amca mutfağında pişmiştir. Şanslı olduğunu çünkü Bolu’lu olduğunu ve aşçılığı kendisine sevdirenler ile birlikte yetiştiğini belirtmiştir. İstanbul, Maksim ve Bebek Belediye Gazinosu gibi meşhur yerlere ait restaurant hikayeleri ile büyümüştür.

Kendine has üslubu ile dikkat çeken şef, eğitimini İstanbul Yemek Akademisi İnsan Anatomisi ve Sindirim Sistemi Bölümü’nde tamamladı. Amerika Birleşik Devletlerinde yayınlanan ünlü gurme dergisi Culinary’de Trend Chef olarak spesiyalleri ve biyografisi yayınlandı.

2008 yılında katıldığı Almanya’da düzenlenen Ika Olimpiyade Der Köche A kategorisinde bronz madalya alarak dünya üçüncüsü oldu. Heds Grup /Türkiye Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı bünyesinde 2010 yılında gastronomi workshopları gerçekleştirdi, aynı zamanda Berlin Film Festivali, Grune Woche I.T.B Turizm Fuarı dahil bir çok İnternationel organizasyonunda gala yemekleri verdi. Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında 2012 yılında dünya ikincisi oldu.

Mehmet Şef’in ödülleri

2012 Dünya Aşçılar Olimpiyatları Gümüş Madalya
Türkiye Aşçılar Federasyonu – Turculina Team Captan
Euroturkchefs Culınary Team Takım Kaptanlığı
Berlin -Almanya Dünya Aşçılar olimpiyatları A kategorisi Dünya
2008 Üçüncülüğü
Euroturkchefs Team Merit diploma Takım Halinde Erfurt – Almanya
Oteller arası Amasya Osmanlı Saray yemekleri yarışması 1988–2008 Merit diploma Amasya- Türkiye
İstanbul Mutfak Ensitüsü Chef Düello –İstanbul
Chef 8 Organizasyonu Mansiyon- Ankara Lezzet fırtınası gurme Ritüeli – Wow Hotels – İstanbul

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri