Ana SayfaTürkiyeMehmet Uçum twitter'dan Erdoğan'a racon mu kesti? Ayhan Sefer Üstün'den çok konuşulan...

Mehmet Uçum twitter’dan Erdoğan’a racon mu kesti? Ayhan Sefer Üstün’den çok konuşulan 50+1 analizi

AK Parti’deki Sorosçular tartışmasında dün Ayhan Sefer Üstün’ün yaptığı açıklamalar büyük ses getirdi. 50+1 garabetinin mucidi olarak bilinen Mehmet Uçum tartışmaların ardından yayınladığı twitter mesajıyla Erdoğan’a meydan mı okudu? 

Halk TV ekranlarında yayınlanan tartışma programına Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün “Saray’daki Sorosçular” tartışması hakkındaki sözleri damga vurdu. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 50+1 sisteminden duyduğu rahatsızlığı bizzat dile getirmesi de programda enine boyuna tartışıldı.

Hatırlanacağı gibi Şamil Tayyar kısa süre önce yüzde 50+1 ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tuzak kurulduğunu iddia etmişti. 

Programda Barış Terkoğlu, Ayhan Sefer Üstün’e “Şamil Tayyar ‘Sorosçu’ diyerek Mehmet Uçum’u mu kastediyor?” sorusunu yöneltti.

Ayhan Sefer Üstün bu soruya “Muhtemelen evet” sözleriyle yanıt verdi.

Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün’ün açıklamasından kısa süre sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hukuk danışmanı Mehmet Uçum bir mesaj yayınladı.  Uçum mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’yi değil kendilerini düşünenler, ülke karşıtılığını iş edinenler, hakkımda “sorosçuluk yalanı” yayma peşindeler. Ne yaparsanız yapın 2007 ve 2017’de iki kez halk tarafından kabul edilmiş Türkiye’nin sosyolojik ve siyasi istikrarının güvencesi 50+1 kuralından halk vazgeçmez.”

Erdoğan’a racon mu kesiyor?

Medya Notu’na Uçum’un sözlerini değerlendiren Ayhan Sefer Üstün, “50+1’den duyduğu rahatsızlığı Temel Karamollaoğlu ile görüşmesinde dile getiren ve bunun yanlış oluğunu ifade eden bizzat Sayın Erdoğan’ın kendisidir. Mehmet Uçum mesajında Erdoğan’a racon mu kesiyor?” diye sordu.

50+1’in hatalı olduğunu söyleyen Sayın Erdoğan’dır

Üstün, “Bahçeli de hatırlarsanız 50+1 hakkında direkt Erdoğan’ı eleştirmek yerine Cemil Çiçek üzerinden Beştepe’ye mesaj yolladı. Ama görüyoruz ki Erdoğan’ın danışmanı bu hassasiyeti dahi gözetmek gereği duymadan direkt olarak Cumhurbaşkanı’nın kendisine hitap ediyor. Bu cesareti nereden alıyor? Şunu unutmayalım. 50+1’in hatalı olduğunu söyleyen sayın Erdoğan’dır” dedi.

Ayhan Sefer Üstün, “Mehmet Uçum görülüyor ki Erdoğan’a sanki racon kesti. 50+1’i eleştirenleri milletten önce kendini düşünmekle suçladı. Kim ne kadar isterse istesin buna halkın izin vermeyeceğini söyleyerek, sayın Erdoğan’a doğrudan bir mesaj gönderdiği anlaşılıyor” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri