Ana SayfaTürkiyeMelih ağlama! Pelikancılar panikte... Osman Kavala'dan girdiler İbrahim Karagül'den çıktılar

Melih ağlama! Pelikancılar panikte… Osman Kavala’dan girdiler İbrahim Karagül’den çıktılar

Ağlama Melih! Pelikancılara son günlerde bir panik havası hakim. Askerleri esas duruşa geçirip selam verdirmesiyle meşhur Pelikancı Melih Altınok bugün aslında Pelikan diye biri şeyin olmadığını yazdı.

Seçilmiş hükümete Pelikan adındaki bir yazıyla meydan okuyan, istikamet tayin eden, üst üste itibar suikastleri düzenleyen Pelikan üyesi Melih Altınok bugünkü yazısında Osman Kavala’dan girdi İbrahim Karagül’den çıktı.

Yazının uzunca bir yerinde Yeni Şafak’ı yeniden hedefe koymaya çalışan ve İbrahim Karagül’ü de hedef alan Melih Altınok’un “İslamcı takılan karanlık tipler” ifadesi de dikkat çekti.

İşte o yazı…

Geçtiğimiz gün, Pelikan geyiğine Avrupa Birliği’nin eski Türkiye raportörü Kati Piri de katıldı. Piri, attığı bir tweette, Osman Kavala‘nın yeniden tutuklanmasını “Pelikan isimli bir kliğin cadı avına” bağlıyordu.
FETÖ’cü troller ve muhalif pozlarıyla Kemalistleri, solcuları kekleyen gazeteciler, siyasiler vs. de Piri’nin mesajını elden ele yaydılar…
FETÖ firarisi CanDündar‘ın kankisi olanbu sevimsizi, SelahattinDemirtaş‘ın gönüllü avukatıolarak da tanıyoruz.
Peki, nedir bu Piri gibi yurt dışındaki Türkiye düşmanı militanların bile sarıldığı Pelikan umacısı?
Hikaye 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden hemen önce başladı…
Kampanya, o günlerdedümeni dönemin BaşbakanıDavutoğlu’ndan yana kıran YeniŞafak gazetesi üzerinden başlatıldı.
İbrahim Karagül yönetimindeki gazete, internette yayınlanan ve Davutoğlu’nu eleştiren imzasız bir blok yazısını “AK Parti hükümetine darbe” olarak kamuoyuna duyurdu.
Söz konusu yazıda Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı arasındaki siyasi gerginliğe dair iddialar yer alıyordu. Metinde, dönemin başbakanına basında sert eleştiriler yapan bazı gazetecilerin isimleri de zikrediliyordu.
Karagül ve ekibi, benim de aralarında olduğum bu gazetecileri, sanki bir başbakanın icraatlarını eleştirmek suçmuş gibi, kriminalize ediyordu.
Gazetenin bir kaç hafta içindeyaşanacak darbe girişiminin hemenöncesi dikkatleri FETÖ’nün hedef tahtasındaolan gazetecilerin üzerine çekmekampanyası başarılı da oldu.
Tüm FETÖ’cüler, karanlık odalar,okyanus ötesinin CHP’deki ve AKParti’deki sözcüleri, “İslamcı” takılankaranlık tipler ve PKK’lılar da “Pelikan”diye papağan gibi tekrarlamaya başladılar.
Muhtemelen darbe girişimi başarılı olsaydı bugün FETÖ yerine, PETÖ (Pelikan Terör Örgütü) sepetinde Erdoğan’a destek veren gazetecileri yargılayacaklardı.

15 Temmuz’da başaramadılar.
Ancak, Pelikan ismiyle özdeşleşen imzasız blog yazısındaDavutoğlu ile ilgili dilegetirilen iddiaların hepsinindoğru olduğu ortaya çıktı.
Fazlası da…
Davutoğlu AK Parti’den ayrıldı. Hatta parti kurdu.
Kendisine “Cumhuriyet tarihiningelmiş geçmiş ençapsız Dışişleri BakanıDavutoğlu’dur” diyen KemalKılıçdaroğlu ile bile kol kolagirdi. Şimdi 2023’te Erdoğan’ıdevirme koalisyonuna kabuledilebilmek için yırtınıyor.
Pelikan isimli metni yazanlar bile eminin ki, Davutoğlu’nun yuvarlandığıçukurun dibindeki acıklı haline baktıkça, eleştirilerinin ne kadar naif olduğunu düşünüyorlardır.
Bu arada, takdiri ilahi mi dersiniz bilmiyorum ama çamurunu sağa sola bulaştıran Karagül’ü de son günlerde”Pelikancı” ilan ettiklerini hatırlatmadan geçmeyeyim.

Hadi, meslektaşlarının, siyasilere ve partilere yönelik eleştirilerinden ötürü linç edilmesine gık bile demeyen basın örgütlerini anlıyoruz. İpleri kimin elinde, malum.
İtham edilmelerine rağmen Pelikan konusunda çıkıp iki laf etmeyen gazetecilerin suskunluğu da daha ne kadar sürer bilemiyorum. Takmadıklarından diyeceğim ama öyle olmadığını da biliyorum.
Ancak icraatlarına ve söylemlerine yönelik gazetecilerin yaptığı her eleştiriyi, FETÖ’cüler gibi “Pelikan işi” diye yaftalayan kimi AK Partili vekiller ve siyasetçiler de ayak yapmayı bıraksınlar.
Sanki millet “Pelikan” diye sinsi sinsi söylendiklerinde kimi hedef aldıklarını anlamıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri