Ana SayfaTürkiyeMelih Altınok neredeyse Davutoğlu'na yalvaracak: Ben Pelikancı değilim

Melih Altınok neredeyse Davutoğlu’na yalvaracak: Ben Pelikancı değilim

Adı Pelikancı yazarlarla birlikte, yan yana anılan Sabah yazarı Melih Altınok bugün Sabah gazetesinde “Ben Pelikancı falan değilim” minvalinde bir yazı kaleme aldı.

Melih Altınok: Ben Pelikancı değilim

Sabah yazarı Melih Altınok, Sabah gazetesinde bugün “Ahmet Bey, yeter artık düşün sırtımdan” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Melih Altınok yazısında kendisini Pelikancı olmadığını belirtti. Melih Altınok, “Yani imzasız blog yazılarıyla işim olmaz. Bilakis, yaptığım işe adım yazıldığında değil yazılmadığında itiraz ederim.”

15 Temmuz’a birkaç ay kala, Eski AK Partili Ahmet Davutoğlu’nun istifasını verdiği günlerde, internette “Pelikan dosyası” başlığıyla imzasız bir yazı yayınlandı.
Makalede, dönemin başbakanı hakkında sert eleştiriler yer alıyordu.
Davutoğlu ekibi siyaset sahnesindenve medyadan silinmeleriniişte buPelikan isimlibloğa bağlıyorlar.
Davutoğlu kenara çekilince hemen gelen FETÖ darbesi başarılı olsaydı muhtemelen şimdi medyadan PETÖ davalarına dair haberleri okuyor olacaktınız.
Zira sosyal medyada Davutoğlu ekibinin yanı sıra FETÖ’cüler de bu PETÖ ve “Pelikan darbesi” tanımlarını çok sık kullanıyorlar. Savcıları göreve çağırıyorlar.
Sizler gibi izlemeye mecbur kaldığım bu komedideki rolüme gelince…
Söz konusu blogda adım, Davutoğlu’nu sert eleştiren gazetecilerden birisi olarak geçiyordu.
Devletteki görevlerine son verildiğinden beri sağa sola gazetecilik dersi vermeye kalkan bürokrat eskisi gazeteciler… Nargileci troller sükûtu hayale uğramışlardı…
O gün bugündür, Sözcü’yü, internetin karanlık odalarını yanlarına almışlar, benim de aralarında olduğum gazetecilerin üstüne çullanıyorlar.
Oysa işim adımla soyadımla yazılar yazmak, haberler ve programlar yapmak.
Yani imzasız blog yazılarıyla işim olmaz. Bilakis, yaptığım işe adım yazıldığında değil yazılmadığında itiraz ederim.
Kaldı ki Davutoğlu’na yönelik sert eleştirilerimi, makamından olunca değil, Başbakanken de bu köşede ve televizyonda açıkça dile getiriyordum.
O günlerde herkesin konuştuğu ancak “yandaş medyadaki” mahalle baskısından ötürü yazmanın zor olduğu bilgileri içeren Pelikan makalesindekileri eleştirilerin çoğuna da yazılarımda sık sık değiniyordum.
Diyeceğim o ki Ahmet Bey, düşün artık sırtımdan!
Kompleksinizi, acınızı size biat etmeyen gazetecilerden çıkartmayın.
Mesela gidin köprüye, müzakereci polisçilik oynayın.
Ama acele edin, yine gecikmeyin.
Unutmayın, korkuluklara çıkan herkes, geçen sefer “atlamamakiçin”, geç kalan konvoyunuzu telefonuyla oyalanarak bekleyen arkadaş kadar sabırlı olmaz.Çeker gider.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz