Ana SayfaTürkiyeMelih Altınok'tan Murat Ongun'a özel yazı

Melih Altınok’tan Murat Ongun’a özel yazı

31 Mart seçimlerinin ardından 17 Nisan günü Ekrem İmamoğlu mazbatasını almaya giderken yanındaki en dikkat çeken isimlerden biriydi. Önceleri Ekrem İmamoğlu’nun basın danışmanlığı olduğu belirtilen ancak çok kısa süre sonra Ekrem İmamoğlu’nun sağ kolu olduğu ortaya çıkan gazeteci Murat Ongun son günlerde gündemden düşmek bilmiyor. Sabah yazarı Melih Altınok bugün Murat Ongun hakkında ilginç bir yazı kaleme aldı.

Murat Ongun’un dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından danışmanlık ünvanı geri alındı. (Kısa süre önce de İBB İmamoğlu’nun mazbatasının geçersizliğini ilan etmişti) İşten çıkarıldığı öğrenilen Murat Ongun ile ilgili Sabah yazarı Melih Altınok ilginç bir yazı kaleme aldı. Melih Altınok bu yazıyı hangi amaçla yazdı ve yazıda ne demeye çalıştı pek belli olmuyor. Büyük ihtimalle Ekrem İmamoğlu’nun Ahmet Kekeç’e açtığı davaların geri çekilmesi için Ongun’dan yardım istiyor!

Sabah yazarı Melih Altınok’un Ekrem İmamoğlu’nun basın danışmanı olarak görev yapan Murat Ongun hakkındaki yazısı hemen aşağıda.

İşte 10 Mayıs Cama günü Sabah gazetesinde “Ekrem Bey size soruyorum ama cevabı Murat Bey’den bekliyorum” başlığıyla yayınlanan Melih Altınok’un yazısından bir bölüm:

Ekrem İmamoğlu’nun omzundaki o gizemli elin kim olduğu tartışılıyor.
İzlemişsinizdir. Hani şu İmamoğlu tam gazetecilerin “Seçimlerin iptaliyle ilgili ne düşünüyorsunuz” sorusuna yanıt verecekken arkasında bekleyen siyah minibüsten uzanan…

Ekrem Bey’i omuzundan yakalayıp susması ve araca binmesi için sertçe çekiştiren el.
Herkesin kime ait olduğunu sorguladığı elin sahibi aslında videonun sonunda belli belirsiz görülüyor. 31 Mart seçim sürecinden beri İmamoğlu’nun sürekli yanıbaşında gördüğümüz basın danışmanı.
Ben kendisini NagehanAlçı’nın bir yazısından hatırlıyorum:
“Tam 22.56’da çaldı telefonum.
Açtım. Karşımda Ekrem İmamoğlu’nun basın danışmanı değerli gazeteci Murat Ongun vardı.” Mesleğim gereği bugüne değin Cumhurbaşkanlarından belediye başkanlarına kadar pek çok siyasinin basın danışmalarını tanıdım.
Ve üzerine konuştuğumuz o elin “muadillerinin” genelde el pençe divan durmak için harekete geçtiklerine şahit olmuştum. Ama eli bu kadar uzayabilenini hiç görmemiştim.
Benzer düşüncelerle olsa gerek pek çok kişi sözünü ettiğimiz elin sahibinin “yetkili bir abiye benzediği” yorumunu yaptı.***Ongun’u da dünya üzerinde çok az “danışmana” nasip olan pozisyonu için tebrik etmek lazım.
Bu yüzden kafama takılanları, İmamoğlu’na değil de Ongun’a sormamın daha doğru olacağına karar verdim.
Birinci sorum…
Camianın suyundan içmiş biri olarak niçin meslektaşlarımızın hakaret içermeyen yazılarına karşı dava açıyorsunuz?
Ahmet Kekeç geçtiğimiz gün yazdığı her satırı Basın Konseyi denen işgüzarlığa şikayet ettiğinizi ardından suç duyurusunda bulunduğunuzu söylüyor.
Gazetecilerin eleştiri yapmasını davalarla usandırarak engellemek, Negahan’ın referansıyla değerli bir gazeteciye yakışıyor mu?
Hadi gazeteciliğinizden geçtim, belli ki mazide kalmış… Ama bu eski taktik, sürekli ama sürekli gülerken poz veren EkremBey’e çizdiğiniz imajla da çelişmiyor mu?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz