Ana SayfaTürkiyeMelih Aşık: Halk olumlu mesajı aldı

Melih Aşık: Halk olumlu mesajı aldı

Milliyet yazarı Melih Aşık, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görevine adaletli bir şekilde başladığını ve takdirleri topladığını anlatan bir yazı kaleme aldı.

Milliyet yazarı Melih Aşık, “Adalet Her Yerde” başlıklı yazısında belediye binasını gezen İmamoğlu’nun, aşçıya “Yemekte ne var?” sorusuna aşçının, “Yemekte musakka var. Sizin içinde Antrikot yaptık” demesi üzerine ayrımcılık yapılmadan herkesin aynı yemeği yiyeceğinin talimatını verdiğini söyledi. Aşık, İmamoğlu’nun bu hareketinin “şov” olduğunu düşünenler olsa da halkın mesajı aldığını ve bu davranışın örnek olması gerektiğini vurguladı.

Melih Aşık, CHP’li bazı Belediye Başkanlarının da böyle sempatik davranışlar sergilediğini ve Tunceli Belediye Başkanı’nın ise yeni evlenecek çiftlere arabasını kullanmaları için verdiğini belirtti.

Melih Aşık’ın Milliyet’teki yazısının bir kısmı şu şekilde:

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu belediye binasını gezerken mutfağa da uğramış, aşçıya sormuş:

Bugün yemekte ne var?

Yemekte musakka var, sizin için de antrikot yaptık…

İmamoğlu:

Birine musakka, birine antrikot olmaz, demiş, burada herkes aynı yemeği yiyecek… İktidarın medyacıları bu mütevazı tutumu “şov” diye nitelediyse de halk olumlu mesajı aldı. Umarız bu davranış diğer belediyelere örnek olur…

CHP’li kimi belediye başkanları böyle sempatik jestler yaptı. Bazısı odasının kapısını söktürdü. Bazısı makam aracını satılığa çıkardı. Tunceli Belediye Başkanı makam aracını yeni evlilere gelin arabası olarak tahsis etti. Dürüst belediyecilik konusunda titiz bir dostumuz… Hüseyin Sağ geçtiği mesajda bakınız ne diyor:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz