Ana SayfaTürkiyeMelih Buğra Ertek YKS'de büyük başarı elde etti

Melih Buğra Ertek YKS’de büyük başarı elde etti

Haftanın iki günü pazarcılık yaparak harçlığını çıkaran Melih Buğra Ertek, tıp fakültesini kazandığını tezgah başında öğrendi.

Haftanın iki günü pazarcılık yaparak harçlığını çıkaran Melih Buğra Ertek, tıp fakültesini kazandığını tezgah başında öğrendi.

Tıp fakültesini kazandığını öğrenince çok mutlu olduğunu dile getirdi. Tokat’ın Turhal ilçesinde haftanın iki günü pazarcılık yaparak harçlığını çıkaran Melih Buğra Ertek, tıp fakültesini kazandığını tezgahta ekmek parası için çalışırken öğrendi.

Turhal ilçesinde haftanın iki günü pazarcı kuzeni Akın Ertek’in yanında çalışarak harçlığını çıkaran Melih Buğra Ertek de Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandığından pazar tezgahında müşterilerle ilgilenirken haberdar oldu.

Ertek, AA muhabirine, sonuçlar açıklandığında, müşterilerle ilgilenirken bir taraftan da cep telefonundan sonucu öğrenmeye çalıştığını anlattı.

Tıp fakültesini kazandığını öğrenince çok mutlu olduğunu dile getiren Ertek, “ÖSYM’nin sayfasına girip baktığımda tıp fakültesini kazandığımı öğrendim, mutlu oldum, abilerimle paylaştım. Annemi, babamı, abilerimi aradım. Onlar beni aradı, mutluluğumu onlarla paylaştım. Her hafta iki gün pazar yerlerinde tezgah açıyorum. Okul harçlığımı, kitap paramı çıkartıyorum hem de abime yardımcı oluyorum.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri